جهش تولید | سه‌شنبه، ۲۹ مهر ۱۳۹۹

فرودگاه بین‌المللی قم میزبان مسابقات ووشو قهرمانی کشور شد - خبر قم

 

 

خبر صداوسیمای قم

فرودگاه بین‌المللی قم میزبان مسابقات ووشو قهرمانی کشور شد


دبیر هیئت ووشو استان قم از هماهنگی‌های به‌عمل آمده برای برگزاری رقابت‌های ووشو قهرمانی کشور در فرودگاه بین‌المللی قم خبر داد.

رشیدی خبر داد؛

محمدهادی رشیدی اظهار کرد: ما قبلا تجربه موفقی در برگزاری مسابقات ووشو قهرمانی مردان کشور در سبک فانگ‌من‌چوان به میزبانی فرودگاه بین‌المللی قم داشته‌ایم و امکانات خوبی در این مجموعه برای برگزاری رقابت‌های قهرمانی کشور فراهم است.

وی ادامه داد: با تلاش‌هایی که مدیریت فرودگاه‌ بین‌المللی قم برای توجه به ورزش در این مجموعه بزرگ انجام داده هم‌اکنون سالن بین‌المللی مجهز و زیبایی در این فرودگاه احداث شده و برای سومین‌بار برگزاری رقابت‌های ووشو قهرمانی کشور در این سالن را تجربه خواهیم کرد.

حضور ووشوکاران 20 استان در مسابقات سبک نن‌شائولین قهرمانی کشور

دبیر هیئت ووشو استان قم خاطرنشان کرد: بر اساس برنامه‌ریزی انجام شده و همچنین تلاش و پیگیری همکارانم در هیئت ووشو قم این دوره از پیکارها در سالن ورزشی فرودگاه قم و با حضور ووشوکارانی از 20 استان کشور به مدت دو روز برگزار خواهد شد.

وی یادآور شد: شرکت‌کنندگان در این دوره از پیکارها در چهار رده سنی نونهالان، نوجوانان، جوانان و بزرگسالان از صبح روز پنجشنبه دوم بهمن‌ماه تا عصر جمعه سوم بهمن با یکدیگر به رقابت می‌پردازند و با حضور مسئولان هیئت و اداره‌کل ورزش و جوانان استان قم از برترین‌ها تقدیر خواهد شد.

رشیدی اضافه کرد: این در حالی است که هیئت ووشو استان قم تلاش کرده است همچون مسابقات سبک فانگ‌من‌چوان ووشو قهرمانی کشور که در هر دو بخش آقایان و بانوان در شهریورماه سال جاری در سالن بین‌المللی فرودگاه قم برگزار شد، مقدمات خوب و امکانات مطلوبی برای انجام سومین میزبانی قم از مسابقات کشوری رشته ووشو در سبک نن‌شائولین مهیا شود.

رقابت 500 ووشوکار در 2 بخش اجرای فرم و مبارزه

وی خاطرنشان کرد: امسال چند میزبانی رقابت‌های مهم ووشو قهرمانی کشور به هیئت قم واگذار شده که این نشان از سعی و تلاش مجموعه هیئت برای رشد و توسعه این رشته در قم و همچنین تعامل و ارتباط بسیار نزدیک با متولی این رشته در کشور یعنی فدراسیون ووشو ایران است.

دبیر هیئت ووشو استان قم افزود: در نیمه نخست سال جاری میزبانی سبک فانگ‌من‌چوان مسابقات ووشو مردان و بانوان کشور در رده‌های سنی نوجوانان، جوانان و بزرگسالان به قم واگذار شد و سعی و تلاش هیئت ووشو قم این است که با تمام توان میزبانی خوبی از تیم‌های شرکت‌کننده داشته باشد و ووشوکاران تمام استان‌ها خاطره خوبی از حضور در قم داشته باشند.

وی خاطرنشان کرد: این دوره از رقابت‌ها قرار است در چهار رده سنی و با حضور چهره‌های شاخص ووشو ایران از استان‌های مختلف با حضور نزدیک به 500 ووشوکار در دو قسمت تالو (اجرای فرم) و ساندا (بخش مبارزه) برگزار شود.

رشیدی با بیان اینکه رشته ووشو در قم استعدادهای بسیار خوبی دارد، افزود: حتی قهرمان‌های برون‌مرزی نیز در ترکیب تیم قم حضور دارند و امیدوار به کسب بیشترین مدال و قرار گرفتن بر سکوی نخست اوزان مختلف تمام رده‌های سنی هستیم.

آدرس کوتاه :