جهش تولید | چهارشنبه، ۱۴ خرداد ۱۳۹۹

فروش 330 میلیارد تومان اوراق مشارکت برای قطار شهری - خبر قم

 

 

خبر صداوسیمای قم

فروش 330 میلیارد تومان اوراق مشارکت برای قطار شهری


معاون امور زیربنایی و عمرانی شهرداری قم گفت: با همکاری دولت مبلغ 330 میلیارد تومان اوراق مشارکت برای قطار شهری فروخته شد و یک‌هزار میلیارد تومان دیگر توسط دولت از طریق فاینانس به این طرح اختصاص پیدا کرده است.

معاون امور زیربنایی و عمرانی شهرداری قم خبر داد

علیرضا قاری قرآن ظهر امروز در حاشیه بازدید از طرح‌های عمرانی بلوار مرجعیت،‌ تقاطع غیرهمسطح شهدای 15 خرداد و قطار شهری اظهار کرد: پروژه تقاطع عماریاسر دارای مشکلات فراوانی است که با همه توان تلاش خواهیم کرد تا انتهای سال 94 به بهره‌برداری برسد.

وی خاطرنشان کرد: پروژه بلوار مرجعیت در پردیسان از وضعیت مناسب‌تری نسبت به سایر طرح‌های عمرانی در حال اجرا برخوردار است که فاز اول این طرح به طول یک کیلومتر تا سه راهی شهید کریمی که بار ترافیکی فراوانی دارد تا یک ماه آینده به بهره‌برداری می‌رسد و باقیمانده پروژه تا دو ماه ابتدایی سال 95 به بهره‌برداری خواهد رسید.

معاون امور زیربنایی و عمرانی شهرداری قم هزینه این طرح را 100 میلیارد تومان دانست و گفت: احداث بلوار مرجعیت برای شهر پردیسان بسیار اهمیت دارد، زیرا با راه‌اندازی این طرح از بار ترافیکی بلوار امین کاسته خواهد شد.

وی به موضوع قطار شهری قم هم اشاره کرد و گفت: شروع کار عملیات اجرای ایستگاه‌های مترو آغاز شده که از مرکز قطار شهری تا میدان شهید مطهری عملیاتی خواهد شد.

قاری قرآن خاطرنشان کرد: ‌500 میلیارد تومان هزینه برای فاز اول پروژه قطار شهری قم وجود دارد و برای تکمیل آن نزدیک به 2 هزار میلیارد تومان بودجه نیاز است.

وی یادآور شد: با همکاری دولت مبلغ 330 میلیارد تومان اوراق مشارکت برای این طرح فروخته شد و هزار میلیارد تومان دیگر توسط دولت از طریق فاینانس به این طرح اختصاص پیدا کرده است.

آدرس کوتاه :