حمایت از کالای ایرانی | شنبه، ۴ اسفند ۱۳۹۷

فضای مجازی فرصت یا تهدید؟ - روابط عمومی

 

 مدیر کل فضای مجازی امور استانهای صدا و سیما در دوره آموزشی مدیران و کارشناسان فضای مجازی گفت: باید از مزیت های رسانه‌های مجازی به طور کامل استفاده کنیم.

به گزارش روابط عمومی صدا و سیمای مرکز قم،نخستین دوره آموزشی مدیران و کارشناسان فضای مجازی سازمان در جهت بالابردن سطح بهره وری و آشنایی بیشتر با مفاهیم فضای مجازی بصورت کارگاهی در مجتمع آموزشی زیباکنار از 12 لغایت 15 آذرماه سال 1397 در حال برگزاری است.

حمیدرضا زندی مدیر کل فضای مجازی امور استان‌های سازمان صدا و سیما در این همایش گفت: فضای سایبری به معنای فضایی است که در آن اندیشه ها با یکدیگر مواجه می شوند و یک اندیشه بر دیگر پیروز می شود. متاسفانه این کلمه در زبان فارسی به «فضای مجازی» یا فضایی که مجازی است و واقعی نیست ترجمه شد که باعث شد مسئولان تا سال ها به اتفاقات و رویدادهای داخل این فضا حساسیت نشان ندهند، بطوری که تا سال ها فرهنگ غربی از این طریق بطور ۲۴ ساعته و بدون هیچ نظارتی بر ذهن جوانان تزریق شده و باعث تغییر سبک زندگی بسیاری از جوانان شد.

مدیرکل فضای مجازی امور استان ها افزود: فضای مجازی نسبت به دیگر رسانه ها مزیت هایی دارد که شامل سهولت در دسترسی، ارزان بود، انتخاب زمان مشاهده محتوا به اختیار کاربر، سرعت بسیار بالای انتشار، عدم وجود مرزبندی برای جامعه مخاطب، امکان تعامل کاربر، عدم نیاز به زیرساخت های هزینه بردار و... را دارد که باعث می شود بسرعت جامعه مخاطب و کاربران خود را افزایش دهد. در صورتی که از این مزیت ها استفاده کنیم می توانیم از فضای مجازی بعنوان یک فرصت بهره برداری کنیم اما در غیر اینصورت مطئنا آسیب پذیر و منفعل می شویم که نمونه این انفعال در سال های گذشته بوضوح در حوزه های فرهنگی، اجتماعی و سیاسی کاملا مشهود بوده است.

وی تصریح کرد: در تولیدات استانی صرفا به حوزه فیلم، انیمیشن، عکس نوشت و محتواهای مشابه محدود نباشیم؛ شاید یک اپلیکیشن آرشیو و پخش موسیقی بتواند بسیار تاثیرگذار تر ایفای نقش کند. در این حوزه برخی موفقیت ها نیز در صدا وسیما کسب شده برای مثال نرم افزار «تلوبیون» بیش از ۴ میلیون نصب در کافه بازار داشنه است. 

 

آدرس کوتاه :