جهش تولید | سه‌شنبه، ۴ آذر ۱۳۹۹

فعالان مهدویت برای گسترش برنامه‌های قرآنی بسیج شوند - خبر قم

 

 

خبر صداوسیمای قم

فعالان مهدویت برای گسترش برنامه‌های قرآنی بسیج شوند


رئیس ستاد اقامه نماز با بیان اینکه هزاران هیئت مذهبی به صورت سالانه برگزار می‌شود در صورتی که جلسات قرآن گستردگی لازم را ندارد، گفت: فعالان مهدویت باید برای گسترش برنامه‌های قرآنی در جامعه بسیج شوند.

حجت الاسلام قرائتی؛

حجت‌الاسلام والمسلمین محسن قرائتی در گردهمایی فعالان مهدویت که در سالن همایش مجتمع آموزشی فرهنگی یاوران مهدی (عج)‌ برگزار شد، با اشاره به آیه‌ای از قرآن کریم اظهار کرد: وهابیت اعتقاد دارند که بر اساس آیات قرآن نباید به غیر از خداوند تبارک و تعالی به فرد دیگری توسل پیدا کنیم.

وی با تاکید بر اینکه دین اسلام در ابعاد مختلف تعریف‌های درستی برای مسلمانان در نظر گرفته است، اضافه کرد: اگر نگاهی جامع به آیات الهی داشته باشیم در بخشی از قرآن بر استفاده از ظرفیت معنوی مومنان والا مقام نیز تاکید شده است.

رئیس ستاد اقامه نماز با بیان اینکه دین اسلام نداشته‌های انسان را تامین کرده است، ادامه داد: پرچمداران مهدویت باید از آیه 101 سوره آل‌عمران به عنوان الگویی برای ترویج آموزه‌های مهدوی استفاده کنند.

وی افزود: افرادی که در عرصه‌های مختلف مهدویت فعالیت می‌کنند باید نسبت به توجه امام زمان (عج) امیدوار باشند، چراکه اگر خداوند به آنها لطف نمی‌کرد اکنون این افراد در این عرصه فعالیت نداشتند.

قرائتی به برخی از ویژگی‌های فعالان عرصه مهدویت اشاره کرد و گفت: اکنون در جامعه اسلامی قرآن و اهل بیت (ع) از یکدیگر جدا شده است، چراکه هزاران هیئت مذهبی به صورت سالانه برگزار می‌شود در صورتی که جلسات قرآن گستردگی لازم را ندارد به همین علت فعالان مهدویت باید برای گسترش برنامه‌های قرآنی بسیج شوند.

وی آموزه‌های اسلامی را برتر از علوم عقلی انسان دانست و مطرح کرد: دستوراتی که قرآن کریم به صورت مستقیم برای زندگی انسان مطرح کرده می‌تواند تاثیرات بسیاری در جامعه اسلامی داشته باشد و اکنون دانشمندان نسبت به نمونه‌های علمی قرآن کریم تحقیق‌های بسیاری انجام می‌دهند.

قرائتی با بیان اینکه در سال جاری 450 میلیارد تومان زکات جمع‌آوری شده است، تاکید کرد: فعالان عرصه مهدویت به عنوان نمایندگان امام زمان (عج) باید در عرصه‌های مختلف فرهنگی فعال باشند.

وی از جمهوری اسلامی به عنوان مشکل اصلی آمریکا و از سید حسین نصر‌الله به عنوان استخوان مانده در گلوی رژیم صهیونیستی نام برد و تصریح کرد: نباید به دلیل توجه به مهدویت از قرآن غافل شویم، اگر نگاهی همه‌جانبه نسبت به ابعاد مختلف جامعه اسلامی داشته باشیم، می‌توانیم به دستاوردهای گسترده‌تری در عرصه‌های فرهنگی برسیم.

وی شهرت‌طلبی را یکی از تهدیدهای شیطان برای انسان دانست و خاطرنشان کرد: اگر در حرکت‌های معنوی نام خود را مطرح کنیم خداوند توجه زیادی به آن حرکت نخواهد داشت اما اگر این حرکت‌ها بدون نام و شهرت‌طلبی انجام شود پاداش اخروی و دنیوی بسیاری به دنبال خواهد داشت.

رئیس ستاد اقامه نماز با بیان اینکه گاهی انسان آثار امدادهای غیبی خداوند را در زندگی خود به خوبی مشاهده می‌کند، یادآور شد: در یک سال اخیر 160 هزار نفر در مجتمع فرهنگی آموزشی یاوران مهدی (عج) حضور پیدا کرده‌اند و بسیاری از برنامه‌های معنوی و فرهنگی به واسطه اهل بیت (ع) هدایت می‌شود.

آدرس کوتاه :