سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | یک‌شنبه، ۲۳ خرداد ۱۴۰۰

فعالیت غنی ترین کتابخانه تخصصی دفاع مقدس با 16 هزار جلد کتاب در قم - خبر قم

 

 

خبر صداوسیمای قم

فعالیت غنی ترین کتابخانه تخصصی دفاع مقدس با 16 هزار جلد کتاب در قم


مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس قم از فعالیت مجهزترین و غنی ترین کتابخانه تخصصی دفاع مقدس با بیش از 16 هزار جلد کتاب در این اداره کل خبر داد.

مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس قم

 احمد حسینی با اشاره به جزییات فعالیت کتابخانه تخصصی دفاع مقدس اظهار کرد: این کتابخانه با بیش از 16 هزار جلد کتاب، خدماتی به صورت رایگان به پژوهشگران و علاقه مندان حوزه دفاع مقدس و فرهنگ ایثار و شهادت ارائه می کند.

وی با بیان اینکه بیش از یکهزار نفر از محققان، نویسندگان و علاقه مندان حوزه دفاع مقدس در استان قم عضو این کتابخانه هستند، گفت: کتابخانه تخصصی دفاع مقدس تاکنون بیش از هفت هزار عنوان کتاب تخصصی در موضوعات تازه های نشر، خاطرات، داستان، شعر، عملیات ها، تحقیقات، وصیت نامه شهدا و رزمندگان اسلام، تفحص، مجلات تخصصی و آلبوم تصاویر را کتابشناسی و جمع آوری کرده است.

وی افزود: علاوه بر ارائه کتاب های گوناگون و همچنین برگزاری جلسات نقد ادبی و شعر در محل کتابخانه، بانک جامعی از آمار و اطلاعات هشت سال دفاع مقدس در قالب فایل های صوتی، تصویری، فیلم، موسیقی و نماآهنگ مربوط به آثار داستانی، روایی، مستند و تفحص شهدا نیز تهیه شده است که در کوتاه ترین زمان ممکن به مراجعان عرضه می شود.

حسینی همچنین درباره بخش بایگانی پایان نامه های حوزه دفاع مقدس در این کتابخانه گفت: تاکنون بیش از 30 عنوان پایان نامه کارشناسی ارشد و دکترا از سوی این اداره کل حمایت شده است و این مجموعه آمادگی دارد از تمامی پایان نامه های مقطع کارشناسی ارشد و دکترا با موضوع دفاع مقدس حمایت مالی کند.

وی گفت: در این کتابخانه امکان اسکن فوری تصاویر وجود دارد و چنانچه مراجعه کنندگان هر نوع تصویری از اسناد و مدارک مربوط به دفاع مقدس را در دست دارند می توانند در حداقل زمان از خدمات اسکن تصاویر و تکمیل بانک اطلاعات تصاویر در این کتابخانه (و یا در محل کار و سکونت خود) بهره مند شوند.

مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس قم افزود: علاوه بر کتابخانه تخصصی دفاع مقدس، کتابخانه دیگری نیز با عنوان کتابخانه تخصصی ایثار و شهادت از سوی اداره کل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان قم در این استان فعال است

آدرس کوتاه :