جهش تولید | شنبه، ۱۰ آبان ۱۳۹۹

فعالیت ۵۰ ضابط قضایی امر به معروف و نهی از منکر در قم - خبر قم

 

 

خبر صداوسیمای قم

فعالیت ۵۰ ضابط قضایی امر به معروف و نهی از منکر در قم


دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان قم گفت: ۵۰ ضابط قضایی امر به معروف و نهی از منکر که کارت شناسایی نیز برای آنها صادر شده در قم فعالیت می‌کنند.

بیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر قم خبر داد:

حجت الاسلام علی سلیم زاده در نشست خبری که قبل از ظهر چهارشنبه به مناسبت آغاز هفته امر به معروف و نهی از منکر در سالن جلسات این نهاد برگزار شد، ضمن تأکید بر لزوم اهتمام هر چه بیشتر به فریضه امر به معروف و نهی از منکر گفت: ۵۰ ضابط قضایی امر به معروف و نهی از منکر که آموزش‌های لازم را در این زمینه دیده‌اند در سطح استان فعالیت می‌کنند که کارت ضابط بودن نیز برای آنان صادر شده است.

وی از همچنین طلایه داران امر به معروف و نهی از منکر و یاوران امر به معروف و نهی از منکر را از جمله دو گروه دیگر فعال در این زمینه نام برد و ادامه داد: یاوران امر به معروف و نهی از منکر در ادارات فعال هستند و در حال حاضر کارکنان ۹۰ درصد از ادارات قم با آموزش‌های لازم در زمینه این فریضه آشنا شده‌اند و حتی در برخی از ادارات خانواده‌های کارکنان نیز در آموزش سهیم بوده‌اند.

حجت الاسلام سلیم زاده به تصویب قانون امر به معروف و نهی از منکر اشاره و با تأکید بر اینکه وجه قانونی دادن به این فریضه موجب حمایت از آمران به معروف و ناهیان از منکر می‌شود، گفت: نکته‌ای که در این زمینه باید بدان توجه می‌شد ایجاد ردیف بودجه برای ستادهای امر به معروف و نهی از منکر بود که امید داریم در سال‌های بعد به این امر توجه شود.

وی درباره فعالیت در فضای مجازی در زمینه امر به معروف و نهی از منکر هم اظهار کرد: ستاد به شکل جدی وارد این فضا نشده است گرچه برخی از متون با موضوع این فریضه در این فضا منتشر می‌کنیم اما در هر حال بخشی از فضای مجازی به نوعی حریم خصوصی محسوب می‌شود که ورود به آن نیازمند پیش نیازهایی همچون حکم قانونی است.

دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان قم در عین حال به وظیفه مهم رسانه‌ها در تبیین امر به معروف و نهی از منکر اشاره و با تأکید بر اینکه رسانه‌ها نیز باید در حفظ آبروی افراد و آنچه که مخابره می‌کنند دقت فراوانی داشته باشند بر حضور پررنگ اصحاب رسانه جهت نهادینه کردن این فریضه در جامعه تأکید کرد./مهر

آدرس کوتاه :