جهش تولید | پنج‌شنبه، ۸ خرداد ۱۳۹۹

فعالیت 20 مدرسه فوتبال و فوتسال مجاز در قم - خبر قم

 

 

خبر صداوسیمای قم

فعالیت 20 مدرسه فوتبال و فوتسال مجاز در قم


20 مدرسه فوتبال و فوتسال با پروانه فعالیت و دارای مجوز ویژه تابستان سال جاری و ایام اوقات فراغت در استان قم به آموزش فوتبال می‌پردازند.

ویژه تابستان و اوقات فراغت سال 94 صورت می‌گیرد

 هر ساله با آغاز فصل تابستان و فرارسیدن ایام اوقات فراغت نسل نوجوان و جوان جامعه که همگی آنها در 9 ماه متوالی درگیر تحصیل و امتحانات بوده‌اند، موضوع ساماندهی و پرکردن بهینه اوقات فراغت مطرح می‌شود و کارشناسان به بیان راهکارهای مطلوب استفاده از این اوقات می‌پردازند.

در این میان تعداد زیادی از خانواده‌ها فرزندان خود را به فعالیت‌های هنری، فرهنگی، ورزشی و آموزشی تشویق می‌کنند و نام آنها را در دوره‌های مختلف این موضوعات ثبت نام می‌کنند اما عده دیگری از خانواده‌ها ترجیح می‌دهند فرزندانشان در یک شغل یا حرفه خاص به شاگردی بپردازد و برای آینده خود تجربه کسب کند.

در میان موضوعات و مقوله‌های متنوعی که برای پرکردن بینه اوقات فراغت مطرح می‌شود، ورزش جایگاه بسیار ارزنده‌ای دارد و فعالیت بدنی، دوری از خمودگی و کم‌تحرکی، شادابی و نشاط، افزایش آمادگی جسمانی و بسیاری دیگر از فاکتورها، موجب می‌شود خانواده‌ها به ثبت نام فرزندان خود در برنامه‌های ورزشی گرایش پیدا کنند.

هیجان‌ها و هیاهویی که در رشته ورزشی پرمخاطب و جذاب فوتبال وجود دارد از یک طرف، همچنین گردش مالی بسیار بالا و درآمدزایی چشمگیر از فعالیت در این رشته ورزشی از سوی دیگر موجب شده تا فوتبال همچنان مهیج‌ترین و پرطرفدارترین ورزش در کشورمان و دیگر نقاط دنیا باشد.

در بین رشته‌‌های مختلف ورزشی، فوتبال از طرفداران بیشتری برخوردار است و به همین دلیل وقتی صبحت از فوتبال در ایام اوقات فراغت می‌شود، ناخودآگاه عده‌ای افراد سودجو با استفاده از علاقمندان وافر و اعتماد خانواده‌ها اقدام به راه‌اندازی و فعال کردن مدارس فوتبال غیر مجاز می‌کنند.

این موضوع هر ساله یکی از چالش‌های اوقات فراغت نسل آینده‌ساز جامعه است و هر سال نیز تدابیر مختلفی برای جلوگیری از مشکلات آن اندیشیده می‌شود تا استعداد نوجوانان و جوانان با فعالیت در این مدارس غیر مجاز به هدر نرود و مقابل سودجویی این افراد و مدارس غیر مجاز نیز گرفته شود.

به همین منظور فهرست مدارس مجاز فوتبال و فوتسال در استان قم اعلام شد و این مدارس با نظارت ویژه بازرسان اداره کل ورزش و جوانان و هیئت فوتبال استان قم فعالیت می‌کنند و اسامی آنها در اختیار این دو نهاد رسمی ورزشی است و خانواده‌ها باید برای کسب اطلاعات بیشتر به این دو نهاد مراجعه کنند.

امسال 20 مدرسه فوتبال و فوتسال مجاز در قم فعالیت می‌کنند در حالی که دو مدرسه به صورت تخصصی به آموزش فوتسال می‌پردازد و 18 مدرسه مربوط به رشته فوتبال است و این آمار نشان از رشد مدارس فوتبال و فوتسال نسبت به سال گذشته دارد زیرا در سال 1393 تعداد 12 مدرسه فوتبال و فوتسال مجاز در قم فعالیت می‌کرد.

مدارس فوتبال آتش‌نشانی، اتحاد شادقلی، ایرانجوان، افشید، پیام، پارسا، پرسپولیس باقرآباد، خورشید، سیاه‌جامگان، سفیر گفتمان، سهیل، صبای قم، عقاب پردیسان، کیان، کریمه اهل‌بیت (س)، هلال‌احمر، «هما» و «هنگ» در رشته فوتبال و مدارس المپیاد و ارم کیش در رشته فوتسال در سال 1394 دارای مجوز فعالیت هستند.

// فارس

آدرس کوتاه :