جهش تولید | جمعه، ۱۶ خرداد ۱۳۹۹

فعالیت 200 ضابط قضایی امر به معروف و نهی از منکر در قم - خبر قم

 

 

خبر صداوسیمای قم

فعالیت 200 ضابط قضایی امر به معروف و نهی از منکر در قم


دبیر ستاد احیاء امر به معروف و نهی از منکر قم، از فعالیت بیش از 200 ضابط قضایی در این استان خبر داد.

حجت الاسلام علی سلیم زاده  گفت : فعالیت این ضابطان توسط دستور قضایی دادستان در این استان از هفته گذشته آغاز شده تا بتوانیم امر به معروف و نهی از منکر را در جامعه احیا کنیم.
وی افزود: ضابطان قضایی شامل طلاب و سایر اقشار جامعه هستند که از این تعداد 100 نفر توسط سپاه امام علی بن ابی طالب(ع) و بیش از 100 نفر نیز توسط سایر نهادها تربیت یافته اند.
وی با اشاره به اینکه ستاد احیاء امر به معروف و نهی از منکر از سال 83 در این استان تشکیل شد گفت: این ستاد در راستای اهداف اصل هشت قانون با موضوع امر به معروف و نهی از منکر که در سال 73 با حمایت رهبر فرزانه انقلاب اسلامی آغاز شده بود، تشکیل شد و تا کنون فعالیت های خود را در خصوص احیاء امر به معروف و نهی از منکر در جامعه و حمایت از آمران استمرار بخشیده است.
سلیم زده افزود:همچنین طرح حمایت از آمران به معروف و ناهیان از منکر تیرماه سال 93 از سوی هیات رییسه مجلس شورای اسلامی اعلام شد و به تصویب رسید تا در این راستا از این قشر حمایت شود.
وی ادامه داد: طبق این طرح حمایتی مردم می توانند از طریق زبانی و نوشتاری فریضه امر به معروف و نهی از منکر را در جامعه متذکر شوند و مرحله عملی توسط ضابطان قضایی صورت می گیرد.
دبیر ستاد احیاء امر به معروف و نهی از منکر قم، با اشاره به اینکه در استان قم یک هزار نفر در طرح طلایه داران امر به معروف و نهی از منکر شرکت کرده اند، اظهار داشت: کارت های این افراد توسط این ستاد ارایه می شود.
وی افزود: علاقمندان برای ثبت نام می توانند به پایگاه های بسیج، مساجد، هیات ها، ستاد و سایر ادارات که دارای شورای امر به مروف و نهی از منکر هستند مراجعه کنند و در این طرح شرکت کنند.
وی ادامه داد: همچنین مردم استان می توانند نظرات، پیشنهادات، انتقادات و شکایات خود را با ستاد امر به معروف و نهی از منکر از طریق شماره سامانه 100083930251 مطرح کنند تا در اسرع وقت رسیدگی شود

آدرس کوتاه :