رونق تولید ملی | سه‌شنبه، ۳۰ مهر ۱۳۹۸

فعالیت 2700 روحانی در آموزش و پرورش - خبر قم

 

 

خبر صداوسیمای قم


مشاور وزیر آموزش و پرورش گفت: حدود ۲ هزار و ۷۰۰ نفر از روحانیون و مبلغان در بخش‌های گوناگون آموزش و پرورش مشغول فعالیت و همکاری هستند.

مشاور وزیر آموزش و پرورش خبر داد

 به نقل از مرکز خبر حوزه، حجت‌الاسلام والمسلمین مجتبی ملکی در دیدار با آیت‌الله مرتضی مقتدایی به ارائه گزارشی از فعالیت‌های ستاد همکاری‌های حوزه و آموزش پرورش پرداخت.

وی افزود: تفاهمنامه همکاری که بین حوزه و آموزش پرورش صورت گرفت در 11 طرح پیشنهاد و به تصویب رسید؛ اگر چه موفق به اجرا شدن همه طرح‌ها نشده‌ایم.

دبیر ستاد همکاری‌های حوزه و آموزش پرورش دلایل اجرا نشدن طرح‌های مصوب را فراهم نشدن بستر لازم و قوانین، بخش نام‌های و تقویت نیروی انسانی عنوان کرد و گفت: قطعا با اجرا شدن این برنامه‌ها، هرساله این دو نهاد دارای یک نقشه راه برای ادامه بهتر و سازنده‌تر خواهند داشت.

دبیر ستاد همکاری‌های حوزه و آموزش پرورش اظهار کرد: در سال جدید 9 برنامه برای اجرایی شدن پیش بینی شده و انتظار می‌رود که با فراهم شدن زمینه‌های آن هر چه زودتر اجرا شود.

وی تأسیس حوزه علمیه برای فرهنگیان، توانمند ساختن معلمان آموزش و پرورش، راه اندازی مدارس معارفی با مدیریت و نظارت حوزه همانند مدارس امین و صدرا، جهت‌دهی به پایان نامه‌های سطح 3 و 4 حوزه برای رفع مشکلات آموزش و پرورش و تخصصی کردن تبلیغ برای مقاطع تحصیلی مختلف را از جمله برنامه‌های ستاد عنوان کرد.

ملکی با بیان اینکه امروز در شرایط بسیار خوبی از لحاظ همکاری با حوزه بوده و می‌توان با برنامه‌ریزی بهتر و دقیق‌تر سطح این همکاری‌ها را در ابعاد گوناگون ارتقاء بخشید خاطرنشان کرد: در حال حاضر حوزه ظرفیت بسیار خوبی برای تخصصی کردن تربیت مبلغ دارد.

دبیر ستاد همکاری‌های حوزه و آموزش و پرورش گفت: در تفاهم‌نامه صورت گرفته مدیر حوزه‌های علمیه قول راه اندازی 10 مدرسه معارفی را به این ستاد اعلام کرده و در این مورد همه کارها از انتخاب مدیر گرفته تا استاد را حوزه انجام خواهد داد و آموزش و پرورش هم به پشتیبانی آن می‌پردازد.

مشاور وزیر آموزش و پرورش بیان کرد: آموزش و پرورش ظرفیت بسیار خوبی برای حوزه است و می‌تواند با راهکار‌های مناصب 40 میلیون مخاطب را زیرپوشش خود قرار دهد و به تبلیغ آموزه‌های دین بپردازد.

ملکی افزود: امروز 2 هزار و 700 نفر از روحانیون در بخش‌های گوناگون آموزش و پرورش مشغول فعالیت و همکاری بوده و امیدواریم در آینده نزدیک شاهد رشد بیشتر این همکاری‌ها در سند چشم انداز باشیم./ فارس

آدرس کوتاه :