جهش تولید | چهارشنبه، ۲۰ فروردین ۱۳۹۹

فعالیت 600 مسجد در استان قم - صفحه اصلی

 

 

فعالیت 600 مسجد در استان قم

فعالیت 600 مسجد در استان قم


معاون بسیج مساجد و محلات سپاه علی بن ابیطالب در برنامه ی گفگوی خبری معاون بسیج مساجد و محلات سپاه علی بن ابیطالب بیان کرد:سال گذشته با الهام از فرمایش رهبری به همت ائمه جمعه و جماعات استان قرارگاه در مساجد شکل گرفت که نقش به سزایی در مقابله با هجمه  های دشمن دارد.

 

حجت الاسلام والمسلمین عیسوی با اشاره فعالیت های اجتماعی و فرهنگی قرارگاه های مساجد با محوریت امام جماعت گفت:600مسجد فعال در استان وجود دارد و قرارگاه فرهنگی دراین اماکن مقدس باعث می شود در مسیر حفظ و گسترش ارزش های اسلامی، گام برداریم.


وی با اشاره به اینکه این قرارگاه مساجد برای اولین بار در کشور در قم شکل گرفت ، گفت: با توجه به موفقیت ها و دستاوردهای استان در ایجاد قرارگاه های فرهنگی مساجد، این طرح در حال آماده شدن برای اجرا در سطح مساجد کل کشور است.

 

معاون بسیج مساجد و محلات سپاه علی بن ابیطالب در ادامه باتوجه به ضرورت ساخت مساجد بیشتر گفت:روستای قاهان با هزار نفر جمعیت دارای 25 مسجد است و این نشان دهنده ی این است که از دیرباز تا کنون موفق عمل کرده ایم.

 

حجت الاسلام والمسلمین عیسوی با بیان این که در فرهنگ تشیع دو مولفه ی ساخت مسجد وحضور روحانی شایسته در مساجد، جایگاه ویژه ای دارد بیان کرد:باید به طور اختصاصی در حوزه های علمیه، رشته ای تحت عنوان تربیت روحانی مساجد ایجاد شود.

 

وی با اشاره به جایگاه ویژه ی مسجد در آموزه های دینی گفت:نبی مکرم اسلام(ص)در ابتدای ورود به شهر مدینه و آغاز تشکیل حکومت اسلامی،برای ساخت مسجد اقدام کردند.

 

معاون بسیج مساجد و محلات سپاه علی بن ابیطالب با توجه به سخنان رهبر معظم انقلاب در اجلاسیه نماز که در سال 89برگزار شد افزود:پیدایش هویتی به نام مسجد نخست درقبا سپس در مدینه باتوجه به کارکردهای مختلف این نهاد در شمار زیباترین وپرمغزترین کارها در آغاز شکل گیری حکومت اسلامی بود.

 

وی با بیان این که روح مادی و معنوی در مسجد بهم می آمیزد عنوان کرد:مسجد شاکله ی فرهنگی و مرکز ثقل آموزش های دینی است،لذا دشمنان برای مبارزه با مسلمانان،مسجد را نشانه می گیرند،تخریب 200 مسجد در غزه و حمله داعش به مساجد نمونه ای از اسلام ستیزی سردمداران کفر است.

 

حجت الاسلام والمسلمین عیسوی در ادامه با اشاره به آیات و روایات مختلف درباره ثواب دنیوی و اخروی ساخت مسجد گفت:هر چه مسجد بیشتری بسازیم در ایجاد روحیه ی وفاق و همدلی و تقویت جامعه دین مدار،به ویژه در میان جوانان گام برداشته ایم.


آدرس کوتاه :
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.