جهش تولید | شنبه، ۱۷ خرداد ۱۳۹۹

فعلاً مشکل قطعی آب در استان قم نداریم - خبر قم

 

 

خبر صداوسیمای قم

فعلاً مشکل قطعی آب در استان قم نداریم


مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان قم بابیان اینکه در استان قم فعلاً مشکل قطعی آب نداریم، گفت: قم با ۱۸.۵ درصد پرتی آب در بین ۶ شهر با کمترین میزان پرتی آب قرار دارد.

توکلی بینا خبر داد؛

عبدالحمید توکلی بینا در جلسه‌ هماهنگی مدیریت بحران در سالن امام جواد (ع) استانداری قم برگزار شد، با اشاره به اینکه یک درصد کاهش آب در 3 ماه گذشته داشته‌ایم، اظهار داشت: در مصرف و مدیریت پرت شبکه یک درصد کاهش داشته‌ایم که این در 7 سال گذشته بی‌سابقه بوده است.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان قم با اشاره به اینکه فشار بر‌اساس مصرف مردم در ساعت‌های مختلف به‌گونه‌ متفاوت اعمال می‌شود، افزود: با تعویض کنترهای مشترکان معمولاً مصرف واقعی‌تر می‌شود.

وی بابیان این‌که 27 هزار کنتور در دو سال گذشته تعویض شده است، تأکید کرد: در استان قم فعلاً مشکل قطعی آب نداریم.

توکلی بینا با اشاره به اینکه در هفته گذشته در سلفچگان قطعی طولانی آب را داشتیم، گفت: اهالی با توجه به نگرانی که از کمبود آب کشاورزی دارند اجازه حفر چاه عمیق را در آن منطقه نمی‌دهند که در این زمینه به مشکل برخورده‌ایم.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان قم با اشاره به اینکه یکی از وظایف شرکت آب و فاضلاب در حال حاضر کاهش مدیریت مصرف برق است، خاطرنشان کرد: ساعت پیک مصرف برق از شب به ساعت 11 تا 3 منتقل‌شده ‌و در این زمان دیگر مصارف برق که غیرضروری هستند قطع می‌شود تا برق کافی وجود داشته باشد.

وی با اشاره به اینکه شهر قم 18.5 درصد و استان قم 20 درصد پرتی آب دارد، افزود: شهر قم در سطح کشور بین 6 شهری است که کمترین پرتی آب را دارد.

آدرس کوتاه :