جهش تولید | سه‌شنبه، ۱۳ خرداد ۱۳۹۹

فقط 20 درصد ظرفیت قانونی شوراها استفاده شده است - خبر قم

 

 

خبر صداوسیمای قم

فقط 20 درصد ظرفیت قانونی شوراها استفاده شده است


شهردار قم با تاکید بر ضرورت تحقق مدیریت یکپارچه شهری گفت: در حال حاضر فقط از 20 درصد ظرفیت‌های قانونی شوراها استفاده شده است.

شهردار قم

سید مرتضی سقائیان نژاد ظهر امروز در حاشیه نخستین همایش بانوان عضو شوراهای اسلامی شهرهای سراسر کشور که در شهر قم در حال برگزاری است در گفت‌وگو با خبرنگاران با اشاره به عمر  16 ساله شوراهای اسلامی شهر بیان کرد: با وجود ظرفیت‌های بسیاری که در قانون برای شوراهای اسلامی شهرها و روستاها پیش‌بینی شده است ولی در شرایط کنونی تنها از یک پنجم این ظرفیت‌ها بهره‌مند شده‌ایم.

وی با اشاره به روشنگری قانون در خصوص شوراها بیان کرد: در قانون عنوان شده است که شوراهای اسلامی بر بودجه استان‌ نظارت کنند در حالی که چنین نمی‌شود.

شهردار قم با اشاره به اینکه شوراهای شهر به شوراهای شهرداری تبدیل شده‌اند گفت: امروز شوراها به نهادی که بر کار شهرداری نظارت می‌کنند تبدیل شده‌اند در حالی که باید در خصوص این رویه تجدید نظر صورت گیرد.

وی ضرورت تحقق مدیریت یکپارچه شهری در شهرها را مورد توجه قرار داد و خاطرنشان کرد: در شهر قم خلا مدیریت واحد شهری بسیار جدی است و باید همه دست به دست هم دهند تا این مهم محقق شود و اگر مدیریت واحد شهری محقق شود بسیاری از مشکلات برطرف خواهد شد.

سقائیان‌نژاد ضرورت آشنایی هرچه بیشتر اعضای شوراهای اسلامی شهر و روستا با ظرفیت‌هیا قانونی را مورد تاکید قرار داد و خاطرنشان کرد: باید در مسائل شهری شوراها به هدایت‌گری بپردازند.

وی به حضور بانوان در شوراهای شهر و روستا اشاره کرد و گفت: باید از این ظرفیت به نحو مطلوب بهره‌برداری شود.

آدرس کوتاه :