رونق تولید ملی | سه‌شنبه، ۳۰ مهر ۱۳۹۸

فوتسالیست‌های آرش قم راهی لیگ دسته اول ایران شدند - خبر قم

 

 

خبر صداوسیمای قم


تیم فوتسال آرش‌ نوین‌ایرانیان قم با اقتدار موفق به کسب مجوز صعود به رقابت‌های لیگ دسته اول فوتسال قهرمانی باشگاه‌های کشور شد.

با کسب 11 امتیاز و رتبه نخست مرحله نهایی

 

 تیم فوتسال آرش‌ نوین‌ایرانیان قم بعد از پنج ماه رقابت نزدیک و نفس‌گیر با حریفان شرکت‌کننده در رقابت‌های لیگ دسته دوم فوتسال باشگاه‌های کشور سرانجام در تلاش برای کسب مجوز صعود به دسته بالاتر با دست پر از میدان خارج شد.

بازی‌های مرحله نهایی فصل جاری لیگ فوتسال باشگاه‌های کشور در حالی به پایان رسید که در هفته آخر آن، بر اساس برنامه در شهرهای شهریار و گرگان دو بازی به انجام رسید تا تکلیف صعود‌کننده‌ها به دسته اول فوتسال کشور مشخص شود.

از جمع 28 تیمی که امسال به نمایندگی از استان‌های مختلف کشور در رقابت‌های لیگ دسته دوم فوتسال باشگاه‌های کشور حضور داشتند چهار تیم از کرمان، قم، شهریار و گرگان در مرحله نهایی حضور داشتند و در پایان بازی‌های این مرحله دو تیم آرش نوین‌ایرانیان قم و چکاد آتیه‌جوان شهریار با کسب رتبه‌های نخست و دوم جدول رده‌بندی به لیگ دسته اول فوتسال ایران صعود کردند.

این در حالی است که در مرحله گروهی رقابت‌های این فصل لیگ دسته دوم فوتسال باشگاه‌های کشور، تیم‌ها در چهار گروه هفت تیمی به شکل دوره‌ای و در قالب دیدارهای رفت و برگشت با یکدیگر به رقابت پرداختند و هر کدام از تیم‌ها در 12 بازی به مصاف رقبای خود رفتند تا مجوز راهیابی به مرحله بعد را به دست بیاورند.

با انجام دیدارهای مرحله مقدماتی از هر گروه دو تیم به مرحله دوم رقابت‌های لیگ دسته دوم فوتسال ایران صعود کرد و با برنامه سازمان لیگ فوتسال ایران، بازی‌های این مرحله به شکل حذفی و با حضور هشت تیم راه پیدا کرده به مرحله دوم برگزار شد تا چهار تیم مرحله نهایی شناخته شوند.

در پایان دیدارهای مرحله مقدماتی دو نماینده فوتسال استان قم یعنی آتلیه‌طهران قم و آرش نوین‌ایرانیان قم که در یک گروه قرار داشتند با کسب عناوین برتر گروه دوم مقدماتی راهی مرحله حذفی شدند، اما با انجام دیدارهای حذفی تیم آتلیه‌طهران قم از گردونه بازی‌ها کنار رفت.

تیم فوتسال آتلیه‌طهران قم در مرحله حذفی رقابت‌های لیگ دسته دوم فوتسال باشگاه‌های کشور در جدال با تیم سرمایه‌گذاری مس کرمان در مجموع دیدارهای رفت و برگشت از گردونه رقابت‌ها حذف شد تا تمام امیدها قمی برای داشتن یک تیم در لیگ دسته اول ایران به تیم آرش نوین‌ایرانیان قم باشد.

اما تیم فوتسال آرش نوین‌ایرانیان قم در مرحله حذفی از سد تیم نفت امیدیه خوزستان عبور کرد تا جواز صعود به مرحله نهایی رقابت‌های این فصل لیگ دسته دوم فوتسال باشگاه‌های کشور را به دست آورده و حریف نمایندگان شهرهای کرمان، شهریار و گرگان شود.

فوتسالیست‌های آرش‌ نوین‌ایرانیان قم در مرحله نهایی بازی‌های این فصل لیگ دسته دوم فوتسال کشور، نیم‌فصل را با کسب برتری مقابل تیم‌های سرمایه‌گذاری مس کرمان و شهدای جلین گرگان و تساوی با تیم فوتسال چکاد آتیه‌جوان شهریار و کسب هفت امتیاز پشت سر گذاشتند.

نماینده فوتسال استان قم در دور برگشت نتوانست این روند را ادامه بدهد و بعد از شکست ناباورانه در میهمانی تیم فوتسال سرمایه‌گذاری مس کرمان، برابر تیم فوتسال چکاد آتیه‌جوان شهریار نیز در خانه خود با تساوی متوقف شد تا تمام امیدهایش به دیدار هفته پایانی برابر تیم انتهای جدولی شهدای جلین گرگان و کسب پیروزی از این بازی برای صعود به لیگ دسته اول فوتسال کشور باشد.

فوتسالیست‌های آرش‌ نوین‌ایرانیان قم در هفته پایانی برابر میزبان خود تیم شهدای جلین گرگان در حالی که نیمه نخست را با حساب 4 بر 3 باخته بودند در نیمه دوم انتحاری بازی کردند و با برتری قاطع 9 بر 5 میدان را ترک کردند تا با شایستگی و اقتدار قهرمان لیگ دسته دوم فوتسال ایران شده و به مسابقات لیگ دسته اول فوتسال باشگاه‌های کشور راه پیدا کنند./ فارس

آدرس کوتاه :