رونق تولید ملی | دوشنبه، ۲۸ بهمن ۱۳۹۸

فوتسالیست‌های قم از عنوان قهرمانی خود دفاع می‌کنند - خبر قم

 

 

خبر صداوسیمای قم

فوتسالیست‌های قم از عنوان قهرمانی خود دفاع می‌کنند


فوتسالیست‌های استان قم با حضور در دومین دوره مسابقات جام حذفی فوتسال باشگاه‌های کشور برای دفاع از قهرمانی خود در نخستین دوره این بازی‌ها تلاش می‌کنند.

در جام حذفی کشور؛

نزدیک به 2 دهه است که فوتسال در کشورمان از یک بازی گل کوچک و از عنوان فوتسال داخل‌سالن به یک رشته رسمی زیر نظر فدراسیون جهانی و کنفدراسیون آسیا تبدیل شده و از قضا با توجه به تکنیک و توانایی بالایی که دارد خود را در آسیا به عنوان قدرت برتر معرفی کرده است.

از سال‌های پایانی دهه 1370 تا کنون مسابقات لیگ این رشته برگزار می‌شود و اکنون 16 دوره از بازی‌های لیگ برتر فوتسال باشگاه‌های کشور سپری شده است اما در این میان برای نخستین بار از سال 1392 برنامه‌ریزی لازم برای برگزاری جام حذفی فوتسال کشور انجام پذیرفت.

تا قبل از سال 92 برگزاری رقابت‌های جام حذفی فوتسال در کشور مرسوم نبود و تنها در ماه مبارک رمضان هر سال رقابت‌هایی به غیر از لیگ برتر فوتسال برگزار می‌شد و بازیکنان فعال در این رشته در ترکیب تیم‌های مختلف به صورت غیر رسمی یک جام را در شب‌های ماه رمضان برگزار می‌کردند.

اکنون فوتسال در شب‌های ماه رمضان کمی از رونق افتاده و کمیته فوتسال فدراسیون فوتبال برگزاری رقابت‌های جام حذفی فوتسال باشگاه‌های کشور را جایگزین آن کرده است و بر همین اساس در سال قبل نخستین دوره جام حذفی فوتسال ایران به انجام رسید.

در نخستین دوره این بازی‌ها ابتدا بیش از 50 تیم برای کسب عنوان قهرمانی ثبت نام کردند اما در ادامه مسیر تعداد زیادی از تیم‌ها از جمله بیشتر تیم‌های لیگ برتری از حضور در این جام انصراف دادند و بدین ترتیب بازی‌ها مرحله به مرحله جلو رفت تا اینکه به قهرمانی نماینده فوتسال استان قم انجامید.

تیمی که به نمایندگی از فوتسال استان قم در نخستین دوره رقابت‌های جام حذفی فوتسال باشگاه‌های کشور شرکت کرد تیم فوتسال ماهان تندیس قم بود که توانست در این بازی‌ها با تنها یک باخت و غلبه بر حریفان در سایر بازی‌ها عنوان نخست و مقام قهرمانی را به خود اختصاص دهد.

حالا برنامه ریزی کمیته فوتسال فدراسیون فوتبال برای برگزاری دومین دوره مسابقات جام حذفی فوتسال باشگاه‌های کشور در اردیبهشت ماه سال آینده صورت گرفته و نماینده فوتسال قم از هم اکنون آمادگی خود را برای حضور در این دوره از بازی‌ها اعلام کرده است.

این در حالی است که این روزها بازی‌های شانزدهمین دوره لیگ برتر فوتسال باشگاه‌های کشور به اوج حساسیت خود رسیده است و تیم فوتسال ماهان تندیس قم در بازی خانگی هفته نوزدهم لیگ برتر باید برای جا نماندن از کورس قهرمانی برابر تیم فردوسی مشهد به پیروزی برسد.

فوتسالیست‌های استان قم در تلاش برای جا نماندن از کورس مدعیان قهرمانی لیگ برتر فوتسال باشگاه‌های کشور این هفته پذیرای تیم فردوسی مشهد خواهند بود در حالی که در هفته هجدهم رقابت‌های لیگ برتر فوتسال باشگاه‌های کشور به تیم فوتسال پایاسازه تبریز نتیجه را واگذار کرده‌اند.

دیدارهای دور برگشت از بازی‌های شانزدهمین دوره لیگ برتر فوتسال باشگاه‌های کشور با انجام 7 دیدار در بیست و هشتمین روز دی‌ماه پیگیری شد و دیدار حساس تیم‌های فوتسال ماهان تندیس و پایاسازه تبریز در شهر تبریز به برتری 2 بر یک میزبان انجامید.

حالا طبق برنامه‌ر‌یزی سازمان لیگ برتر کمیته فوتسال فدراسیون فوتبال، دیدار فوتسالیست‌های ماهان تندیس قم در مقابل تیم فردوسی مشهد روز پنجشنبه دوم بهمن ماه از ساعت 16 در سالن 2 هزار نفری مجموعه ورزشی شهید جعفر حیدریان قم برگزار خواهد شد، دیداری که بین تیم‌های پنجم و دهم جدول برگزار می‌شود.

هم‌اکنون در جدول رده‌بندی تا پایان هفته هجدهم لیگ برتر فوتسال کشور، ماهان تندیس قم با کسب 29 امتیاز از 18 بازی در رده پنجم ایستاده است در حالی که تاسیسات دریایی با 37 امتیاز، گیتی‌پسند با 35 امتیاز، حفاری با 34 امتیاز، مس سونگون با 33 امتیاز اول تا چهارم هستند.

آدرس کوتاه :