رونق تولید ملی | سه‌شنبه، ۲۳ مهر ۱۳۹۸

فوتسالیست‌های قم به مسابقات بین‌المللی گرند پریکس اعزام شدند - خبر قم

 

 

خبر صداوسیمای قم


رئیس هیئت فوتبال استان قم گفت: دو فوتسالیست قم همراه با تیم ملی کشورمان راهی رقابت‌های برون‌مرزی با عنوان جام بین‌المللی گرند پریکس شدند.

در راه آماده‌سازی برای جام ملت‌های آسیا

فوتسالیست‌های قم در حالی همراه با دیگر ملی‌پوشان کشورمان راهی این رقابت‌ها شدند که همه ساله رقابت‌های فوتسال جام گرند پریکس در کشور برزیل و با حضور تیم‌های مطرح فوتسال دنیا به انجام می‌رسد.

وی با بیان اینکه سطح این رقابت‌ها به واسطه حضور تیم‌های مطرح جهان بالا است و به همین دلیل به آن لقب فوتسال جام جهانی کوچک را داده‌اند، افزود: تیم ملی فوتسال کشورمان نیز که به عنوان برترین‌ تیم تاریخ رقابت‌های فوتسال در قاره آسیا مطرح است در چندین دوره این رقابت‌ها حضور یافته و حتی به جمع چهار تیم برتر و فینال این دوره از بازی‌ها نیز صعود کرده است.

رئیس هیئت فوتبال استان قم ابراز کرد: امسال نیز مسابقات فوتسال جام گرند پریکس برزیل با عنوان جام جهانی کوچک با شرکت هشت تیم برگزار می‌شود و تیم ملی فوتسال کشورمان نیز با تمام توان راهی این دوره از بازی‌ها شده تا خود را با قدرت برای مسابقات جام ملت‌های 2016 آسیا آماده‌ کند.

وی با بیان اینکه تیم ملی کشورمان در گروه مقدماتی برابر تیم چهارم جام جهانی دوره قبل و دو تیم مطرح دیگر به میدان می‌رود، اضافه کرد: به همین منظور در حالی که 15 هفته از بازی‌های هفدهمین دوره لیگ برتر فوتسال باشگا‌ه‌های کشور سپری شده، تیم ملی فوتسال با جمعی از بهترین‌های لیگ راهی کشور برزیل شد.

بهرامی بیان کرد: با توجه به دعوت دو فوتسالیست قمی به تیم ملی فوتسال کشورمان برای حضور در این مسابقات، علی‌اصغر حسن‌زاده و ابوالقاسم اروجی که از سرمایه‌های فوتسال قم به شمار می‌روند و هم اکنون در تیم فوتسال تاسیسات دریایی با یکدیگر هم‌بازی هستند در جمع اعضای تیم ملی راهی برزیل شدند.

این مسئول خاطرنشان کرد: ملی‌پوشان فوتسال کشورمان پیش از نخستین بازی خود در جام‌جهانی کوچک ملقب به جام بین‌المللی گرندپریکس در برزیل چند جلسه تمرین می‌کنند و سپس در یکی از گروه‌های مقدماتی در رقابت با سه تیم مدعی وارد مسابقات گرندپریکس می‌شوند.

رئیس هیئت فوتبال استان قم عنوان کرد: در حالی که در گروه دوم مسابقات بین‌المللی گرندپریکس در کشور برزیل تیم‌ میزبان حضور دارد، ایران در دیگر گروه با تیم‌های گواتمالا، اروگوئه و کلمبیا تیم چهارم جام جهانی 2016 فوتسال همگروه شده است و از چهاردهم آبان‌ماه کار خود را در این رقابت‌ها آغاز می‌کند.

وی با اشاره به مشخص شدن نخستین حریف تیم ملی فوتسال کشورمان در این تورنمنت، اضافه کرد: ملی‌پوشان نخستین بازی خود را روز چهاردهم آبان‌ماه جاری در مقابل تیم ملی فوتسال آرژانتین به میدان می‌روند، در حالی که آخرین بار در یک‌چهارم نهایی جام جهانی 2012 با این تیم روبه‌رو شده و ناباورانه سه بر دو باخته‌اند.

آدرس کوتاه :