جهش تولید | سه‌شنبه، ۱۳ خرداد ۱۳۹۹

فیلم محمد رسول‌الله(ص) اردوگاه دشمن را فتح کرد - خبر قم

 

 

خبر صداوسیمای قم

فیلم محمد رسول‌الله(ص) اردوگاه دشمن را فتح کرد


مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قم با اشاره به استقبال بالا در جهان از فیلم محمد (ص) گفت: این فیلم تاریخی و دینی توانست اردوگاه دشمن را فتح کند.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قم:

حجت‌الاسلام عباس دانشی عصر امروز در مراسم تجلیل از فعالان عرصه سینما که در سینما ونوس برگزار شد، اظهار کرد: برای گرامیداشت هفته سینما برنامه‌های متنوعی مانند اکران فیلم محمد (ص) ساخته مجید مجیدی، بازدید از لوکیشن فیلم محمد (ص)، نشست صمیمی با اهالی سینما و تجلیل از فعالان سینما برگزار شد.

وی با بیان اینکه دشمن در جبهه‌های نبرد از ما شکست خورده است، تصریح کرد: اکنون با ورود به عرصه جنگ نرم و نبرد فرهنگی وارد میدان شدند که در این راستا باید فیلم‌سازان متعهد برای مقابله وارد شوند.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قم با اشاره به هجمه‌هایی که دشمنان بر اسلام وارد می‌کنند، تصریح کرد: دشمن با استفاده از سینما به تخریب چهره اسلام می‌پردازد که در این راستا لازم است فیلم‌های دینی برای مقابله با افکار پلید دشمنان به تولید برسد.

وی با بیان اینکه امروز مصداق بارز دعوت مردم به ارزش‌ها و مبانی اسلام تا حدودی متغیر شده است، تصریح کرد: در کنار تبلیغ با زبان باید از ظرفیت فعالیت‌های فرهنگی و هنری سینما نیز بهره برد.

دانشی اضافه کرد: در صورتی که فیلم دینی به تولید رسید و مورد استقبال جهان قرار گرفت، می‌توانیم به خود ببالیم که توانستیم اردوگاه دشمن را فتح کنیم که فیلم محمد (ص) مصداق همین مسئله است.

وی با بیان اینکه استان قم، ظرفیت خوبی در بخش فیلم‌سازی دارد، تصریح کرد: انجمن سینمای قم، با پویایی و توانمندی به تولید فیلم و تربیت فیلم‌سازان اقدام می‌کند و در کنار آن نیز آموزشگاه‌های آزاد سینمایی در این عرصه جهادی گام‌های ارزشمندی بر می‌دارند.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قم در بخش پایانی سخنان خود از افزوده شدن سه سالن سینما به مجموعه سالن‌های سینمایی قم خبر داد و خاطرنشان کرد: سالن سینمای تخصصی در مدرسه اسلامی هنر و دو سالن عمومی در مجموعه اریکه ملل به بهره‌برداری می‌رسد./ فارس

آدرس کوتاه :