رونق تولید ملی | دوشنبه، ۵ اسفند ۱۳۹۸

قصه ها و آیه ها قصه ها و آیه ها - رادیو قم

 

 

معرفی برنامه های رادیو قم

قصه ها و آیه ها قصه ها و آیه ها

قصه ها و آیه ها قصه ها و آیه ها


Loading the player...

قصه ها و آیه ها

عزیر؛ بنده مخلص خدا

"او كالّذی مرّ علی قریة وهی خاویة علی عروشها قال انّی یحیی هذه الله بعد موتها فاماته الله مائة عام ثمّ بعثه قال كم لبثت قال لبثت یوماً او بعض یوم قال بل لّبثت مائة عام فانظر الی طعامك و شرابك لم یتسنّه و انظر الی حمارك و لنجعلك آیة لّلنّاس وانظر الی االعظام كیف ننشزها ثمّ نكسوها لحما فلمّا تبیّن له قال اعلم انّ الله علی كلّ شی  قدیر."( بقره/ 259)

 

یا چون آن كس كه به شهری كه بامهایش یكسر فرو ریخته بود، عبور كرد؛ [و با خود می] گفت: "چگونه خداوند، [اهل] این [ویرانكده] را پس از مرگشان زنده می كند؟" پس خداوند، او را [به مدّت] صد سال میراند. آنگاه او را برانگیخت، [و به او] گفت: چقدر درنگ كردی؟ گفت: یك روز یا پاره ای از روز را درنگ كردم. "[نه] بلكه صد سال درنگ كردی، به خوراك و نوشیدنی خود بنگر [كه طعم و رنگ آن] تغییر نكرده است، و به دراز گوش خود نگاه كن [كه چگونه متلاشی شده است. این ماجرا برای آن است كه هم به تو پاسخ گوییم] و هم تو را [در مورد معاد] نشانه ای برای مردم قرار دهیم. و به [این] استخوانها بنگر، چگونه آنها را برداشته به هم پیوند می دهیم؛ سپس گوشت برآن می پوشانیم." پس هنگامی كه [چگونگی زنده ساختن مرده] برای او آشكار شد، گفت: "[اكنون] می دانم كه خداوند بر هر چیزی تواناست.

 

از آنجا که کارکرد قصه گویی رادیو به عنوان یک ویژگی منحصر به فرد برای رسانه رادیو مطرح است و نظر به آموزندگی و عبرت آموز بودن قصه های قرآن این برنامه برای لحظات شبانگاهی رادیو قم طراحی شده است.

 

عوامل این برنامه

تهیه کننده : آقای محسن صباغ زاده

نویسنده : خانم منیره ماشاالهی

قصه گو: آقای محمد هدایتی

آدرس کوتاه :
رای شما
میانگین (3 آرا)
The average rating is 3.6666666666666665 stars out of 5.