حمایت از کالای ایرانی | شنبه، ۲۷ بهمن ۱۳۹۷

قلب تپنده فرستنده های كشور نیازمند تجهیز - روابط عمومی

 

 ایستگاه فرستنده کمرکوه بعد از ایستگاه جماران بزرگترین و پراهمیت ترین فرستنده کشور نیازمند توجه و یاری مسئولین استانی است.

به گزارش روابط عمومی صدا و سیمای مرکز قم؛ ایستگاه كمركوه یكی از مهمترین فرستنده های  پرقدرت كشور است كه حجم زیادی از ارتباطات زنده تلویزیونی و اف ام را در استان قم و  بطور همزمان برای دیگر مناطق كشور و شبكه های برون مرزی نیز ارسال می كند.

مهندس محمد رضا خراسانیان معاون فنی سیمای مركز قم با توجه به اهمیت استان مقدس قم گفت: حدیثی گرانبها از امام صادق(ع) وجود دارد كه می‌فرماید روزی علم از قم به سراسر جهان سرازیر می‌شود كه این نشان دهنده مقام والای آن است لذا وظیفه همه خادمان رسانه ملی اشاعه فرهنگ و معارف اسلامی و ایرانی با كیفیت بالا و بدون كم و كاست و با پوشش صددرصدی به اقصی نقاط استان ،كشور و شبكه های برون مرزی است.

معاون فنی سیمای مركز قم با توجه به اهمیت و رسالت رسانه ملی در پوشش دهی كامل رویدادها گفت : امروزه با توجه به هجمه‌های رسانه‌های خارجی و معاند در تاراج غنای فرهنگی كشور و استفاده از ابزارهای مدرن و پرسرعت در تولید و شایعه پراكنی در دنیا، ما نیازمند آن هستیم كه تجهیزات  مراكز  حیاتی خود همچون ایستگاه تلویزیونی كمر كوه و ایستگاه رادیویی معصومیه را كه از مهمترین  ایستگاه‌های كشور به شمار می‌روند،  بیش از پیش جدی بگیریم و مدیریت بحران نماییم .

وی با اشاره به اهمیت ایستگاه‌های پرقدرت و استرات‍ژیك كشور گفت: همانطور كه می‌دانید ایستگاه جماران در رتبه اول و ایستگاه كمركوه در رتبه دوم اهمیت كشوری فرستنده ها قرار دارد لذا یكی از حیاتی‌ترین نیازهای ایستگاه كمركوه برقراری ارتباط امن به وسیله فیبر نوری با مركز استان است. زیرا ارتباطات ماهواره‌ای و مایكروویو قابل اعتماد نبوده و در هر لحظه احتمال قطعی و بحرانی شدن آنها با توجه به موقعیت استان وجود دارد.

وی در پایان باتوجه به فقر تجهیزاتی مراكزی همچون فرستنده فشار قوی كمركوه گفت: حفظ و نگهداری سیگنال در استان قم نیازمند توجه و یاری ویژه مسئولین استانی و کشوری است.

  

آدرس کوتاه :