رونق تولید ملی | سه‌شنبه، ۲۹ بهمن ۱۳۹۸

قلم خبرنگاران همانند خون شهیدان تعیین کننده سرنوشت جامعه اسلامی است - خبر قم

 

 

خبر صداوسیمای قم

قلم خبرنگاران همانند خون شهیدان تعیین کننده سرنوشت جامعه اسلامی است


شهردار قم با تاکید بر مقام و جایگاه رفیع و غیر قابل وصف خبرنگاران در جامعه گفت: قلم خبرنگاران همانند خون شهیدان تعیین کننده سرنوشت جامعه اسلامی است.

در دیدار با خبرنگاران مطرح شد؛

سید مرتضی سقائیان نژاد در نشست صمیمی با جمعی از مسوولان، سردبیران و خبرنگاران رسانه های استان قم به مناسبت روز خبرنگار، خبرنگاری را یک علم، فن و هنر بزرگ و ارزشمند توصیف کرد و اظهار اشت: بدون شک هر کسی در جامعه شایستگی و توانایی انجام کار خبرنگاری و قرار گرفتن در این جایگاه بسیار مهم را ندارد.
وی با اشاره به حساسیت و اهمیت فراوان شغل خبرنگاری در جامعه، تصریح کرد: اهمیت جایگاه اهل قم تا آنجا است، که خداوند متعال در قرآن مجید به قلم قسم یاد می کند.
شهردار قم با بیان اینکه انبیا و فرشتگان نخستین خبرنگاران تاریخ بودند، افزود: مرکب قلم خبرنگاران همانند خون سرخ شهیدان سرنوشت جامعه را عوض می کند، لذا همه خبرنگاران و اصحاب رسانه باید به ساحتی که قرآن و دین مبین اسلام برای آنها تعیین کرده، کاملا آگاه باشند، و جامعه را نیز از این جایگاه رفیع خود مطلع کنند.
وی همچنین با بیان اینکه پس از پیامبران، اهل بیت بهترین خبرنگاران تاریخ بشریت به شمار می روند، افزود: حضرت زینب کبری(س) که از کربلا به شام رفت و بقاء اسلام را تضمین کرد یک خبرنگار بود چراکه اگر این بانوی بزرگ اسلام نبود، پیام عاشورا در کربلا دفن می شد.
وی در بخش دیگری از نشست صمیمی خود با خبرنگاران ضمن پاسخگویی به برخی از سوال های خبرنگاران در خصوص مشکلات شهر قم، اظهار داشت: شهرداری قم ارگانی است که محوریت مدیریت اجرایی شهر را بر عهده دارد.
سقائیان نژاد با اذعان به 372 وظیفه پیش بینی شده برای شهرداری ها و اینکه همه افراد جامعه در طول مراحل مختلف زندگی از تولد تا مرگ به نوعی با این نهاد سرو کار دارند، افزود: خبرنگاران باید همواره در مورد شهرداری به عنوان تنها ارگانی که بیشترین ارتباط را با مردم دارد، قلم فرسایی و اطلاع رسانی کنند.
وی همچنین با اشاره به مشکلات ایمنی در برخی از بوستان های قم افزود: برای بررسی مشکلات بوستان های قم و همچنین کاهش خطرها و آسیب های وارده به شهروندان در این اماکن، تیمی کارشناسی تشکیل شده است.
سقائیان نژاد با اشاره به در دستور کار بودن طراحی یک برنامه برای حوزه مدیریت شهری تا سال 1400 از تدوین یک برنامه 20 ماهه در شهرداری قم خبر داد و تصریح کرد: برای تدوین و اجرای هر چه بهتر این برنامه ظرفیت های قم در دست شناسایی و مطالعه قرار دارد.
وی با اذعان به فقدان یک طرح استراتژیک و نقشه راه مشخص و دقیق در حوزه مدیریت شهری قم، افزود: شهرداری قم 15 هزار میلیارد ریال بدهکار است، که با رایزنی های انجام شده با مجلس شورای اسلامی و همچنین علما و بزرگان شهر قم در حال حاضر زمینه برای پرداخت 5 هزار میلیارد ریال از این بدهی فراهم شده است.
شهردار قم همچنین با اشاره به مشکلات عدیده موجود در شهرداری قم در مباحث مختلف اعم از طرح های عمرانی، فضای سبز، مسائل زیست محیطی و همچنین تشکیلات و نیروی انسانی، تصریح کرد: ساماندهی اوضاع نا بسامان شهر قم بدون حل این مشکلات امکانپذیر نیست.
در پایان این نشست خبرنگاران رسانه های مختلف استان قم با دریافت لوح تقدیری از سوی شهردار قم مورد تجلیل قرار گرفتند.

آدرس کوتاه :