جهش تولید | سه‌شنبه، ۳۰ دی ۱۳۹۹

قم از ۱۴ مرداد میزبان مسابقات ووشوی مردان کشور می‌شود - خبر قم

 

 

خبر صداوسیمای قم

قم از ۱۴ مرداد میزبان مسابقات ووشوی مردان کشور می‌شود


دبیر هیئت ووشوی استان قم از میزبانی قم از مسابقات ووشوی مردان کشور خبر داد و گفت: این مسابقات از ۱۴ مرداد آغاز خواهد شد.

رشی

محمدهادی رشیدی اظهار داشت: هیئت ووشوی استان قم آماده میزبانی از ۷۰۰ ورزشکار شرکت‌کننده در مسابقات قهرمانی کشور است و این رقابت‌ها زیر نظر فدراسیون ووشو از روز چهارشنبه آغاز می‌شود.

وی افزود: این رقابت‌ها حکم مسابقات قهرمانی کشور در بخش مردان را دارد که از ۱۴ مرداد آغاز می‌شود و ورزشکاران پس از ۳ روز رقابت، روز جمعه ۱۶ مرداد به کار خود پایان می‌دهند.

دبیر هیئت ووشوی قم گفت: در این رقابت‌ها، تیم‌های استان‌های مختلف در رده‌های سنی نونهالان، نوجوانان، جوانان و بزرگسالان در قم به رقابت می‌پردازند و مسابقات به تفکیک اوزان مختلف انجام می‌شود و ورزشکارانی از قم نیز در این مسابقات حاضر هستند.

رشیدی بیان داشت: سال گذشته در قم از مسابقات ووشوی سبک فانگ من چوآن میزبانی کردیم و مسابقات بخش بانوان این سبک نیز به فاصله یک هفته پس از پایان مسابقات بخش مردان در قم برگزار شد و حاصل این مسابقات قهرمانی قم و توسعه جایگاه ووشوی قم در عرصه کشور بود.

وی عنوان کرد: ووشوکاران قمی امسال در بخش پایه در مسابقات قهرمانی کشور حاضر هستند و امیدواریم شرایط برای حضور تیم بزرگسالان ووشوی قم در لیگ مردان نیز مهیا شود البته در بخش بانوان در لیگ حضور داشته‌ایم و امسال برای دومین سال وارد لیگ بانوان می‌شویم.

دبیر هیئت ووشوی استان قم تصریح کرد: پیش‌بینی ما، تحویل قهرمانان جدید به تیم ملی از استان قم است اما ووشوی قم برای ادامه این مسیر به حمایت اداره کل ورزش و جوانان و پشتیبانی بخش خصوصی نیاز دارد و ظرفیت‌های ووشوی قم باید بیش از پیش درک شود.

رشیدی افزود: چند ووشوکار مرد و زن قمی در حال حاضر به تناوب به اردوی تیم‌های ملی فراخوانده می‌شوند و این ورزشکاران جوان به زودی به جایگاه ثابت و مناسبی در تیم‌های ملی دست پیدا خواهند کرد.

آدرس کوتاه :