جهش تولید | چهارشنبه، ۲۰ فروردین ۱۳۹۹

قم به 4 مدال کاتا جودو قهرمانی کشور دست یافت - خبر قم

 

 

خبر صداوسیمای قم

قم به 4 مدال کاتا جودو قهرمانی کشور دست یافت


کاتاروهای قم در پایان مسابقات کاتا جودو قهرمانی مردان کشور موفق به کسب چهار نشان نقره و برنز شده و در جمع چهار تیم برتر کشور قرار گرفتند.

با کسب رتبه چهارم بخش تیمی

موفقیت‌های کاتا جودو که بخش اجرای فرم رشته ورزشی جودو به شمار می‌رود برای استان قم در مسابقات کاتا جودو قهرمانی کشور بار دیگر تکرار شد و این‌بار نیز کاتاروهای قم موفق به کسب چهار مدال رنگارنگ این پیکارها شدند.

این در حالی است که قم یکی از استان‌های همواره موفق یک دهه اخیر کاتا جودو کشور به شمار می‌رود و تعداد مدال‌های زیادی از مسابقات داخلی و خارجی این رشته اعم از قهرمانی کشور، قهرمانی آسیا،‌ قهرمانی جهان و میادین بین‌المللی کاتا جودو کسب کرده است.

بر اساس برنامه‌ریزی فدراسیون جودو و کوراش کشورمان، دهمین دوره رقابت‌های کاتا جودو قهرمانی کشور که جنبه انتخابی تیم ملی را نیز داشت با حضور 100 کاتارو از استان‌های مختلف کشور به میزبانی سالن شهید افراسیابی تهران برگزار شد و برترین‌های خود را شناخت.

چهره نفرات و تیم‌های برتر این دوره از مسابقات کاتا جودو قهرمانی کشور در حالی مشخص شد که در نهایت تیم تهران با کسب دو مدال طلا عنوان نخست را کسب کرد و تیم اعزامی از هیئت جودو و کوراش استان اصفهان با یک طلا و دو برنز موفق به کسب عنوان نایب قهرمانی شد.

همچنین تیم هیئت جودو و کوراش استان مازندران با کسب یک طلا روی سکو سوم ایستاد، گلستان نیز با کسب یک مدال طلا و جام اخلاق را به خود اختصاص داد، ضمن اینکه تیم‌های قم با دو نقره و دو برنز، همدان با دو نقره، سمنان و خراسان رضوی هر کدام یک با یک نقره عناوین بعدی را کسب کردند.

مراسم اختتامیه این مسابقات و توزیع جوایز نفرات و تیم‌های برتر در حالی با حضور رئیس، نایب رئیس و دبیر فدراسیون جودو و کوراش برگزار شد که تیم ملی کاتا جودو کشورمان بعد از این پیکارها قرار است به اردوی آماده‌سازی برود تا در رقابت‌های قهرمانی آسیا و جهان حضور یابد.

نفرات برتر کاتاهای مختلف در حالی معرفی شدند که مسابقات در رشته‌های ناگه‌نوکاتا، کیمه‌نوکاتا، گوشین جوتسوکاتا، جونوکاتا و کاتا مه‌نو کاتا به انجام رسید و نمایندگان قم در کیمه‌نوکاتا، گوشین‌ جوتسوکاتا و کاتا مه‌نو کاتا موفق به کسب چهار مدال این دوره از پیکارها شدند.

در پایان رقابت‌های رشته ناگه نو کاتا تیم گلستان قهرمان شد، تیم همدان در جایگاه دوم ایستاد و تیم اعزامی از هیئت جودو و کوراش استان قم با ترکیب محمدجواد بشارتی و مجتبی اسماعیل‌پور با قرار گرفتن در جایگاه سوم، مدال برنز این دوره از مسابقات را به خود اختصاص داد.

در رشته کیمه نو کاتا مسابقات کاتا جودو قهرمانی مردان کشور نیز تیم مازندران به مقام قهرمانی دست یافت و تیم اعزامی از هیئت قم با ترکیب محسن قاسم‌لو و سیدعلی میرسپاسی بالاتر از تیم هیئت اصفهان عنوان نایب قهرمانی را به خود اختصاص داد و صاحب نشان نقره شد.

این در حالی است که در پایان رقابت‌های رشته گوشین جوتسو کاتا مسابقات قهرمانی کشور تیم تهران قهرمان شد، تیم همدان در جایگاه دوم ایستاد و تیم هیئت جودو و کوراش استان قم با ترکیب محمدرضا صحرایی و محمدحسن سالاری چهره‌های شاخص کاتا جودو قم به نشان برنز دست یافت.

تیم اعزامی هیئت جودو و کوراش استان قم تنها در رشته جونو کاتا در بین مدال‌آوران قرار نگرفت اما در رشته کاتا مه‌نو کاتا بعد از تیم اصفهان با ترکیب مهدی عظیمی و فخرالدین رضایی عنوان دوم و مقام نایب قهرمانی پیکارهای کاتا جودو قهرمانی کشور در سال 1394 را از آن خود کرد تا تیم قم با کسب چهار مدال رتبه چهارم بخش تیمی را نیز کسب کند.

// فارس

آدرس کوتاه :