جهش تولید | جمعه، ۷ آذر ۱۳۹۹

قم در هیچ زمانی با کمبود گاز روبه‌رو نشده است - خبر قم

 

 

خبر صداوسیمای قم

قم در هیچ زمانی با کمبود گاز روبه‌رو نشده است


مشاور وزیر نفت گفت: قم به دلیل وجود مخزن گاز سراجه هرگز دچار کمبود گاز نشده و این مخزن نه تنها گاز قم بلکه بخشی از نیاز گاز تهران و استان‌های شمالی را نیز تامین می‌کند.

 

 احمد مجیدی‌نسب سه‌شنبه شب در جلسه افتتاحیه شورای مشورتی توسعه استان که در تالار امام جواد استانداری برگزار شد، گفت: استان قم ظرفیت‌های بی‌نظیری دارد، به طور مثال رئیس قوه مقننه و رئیس قوه قضائیه هر هفته به قم سفر می‌کنند و وزرا و مدیران نیز به صورت مرتب به قم می‌آیند در حالی که هیچ کجای ایران چنین بهره‌ای از سفرهای مسئولان ندارد.

وی افزود: روحانیون و مبلغانی که از قم به سایر شهرها اعزام می‌شوند هر یک به اندازه یک مسئول توان اجرایی دارند.

مجیدی‌نسب خاطرنشان کرد: بزرگ‌ترین میدان دام کشور در استان قم قرار دارد و این برای خود قمی‌ها هم باورنکردنی است اما میزان پرورش دام در قم حتی از استان‌های شمالی نیز بیشتر است تا جایی که یک سوم پروتئین مورد نیاز تهران از قم تامین می‌شود.

وی تاکید کرد: قم به دلیل وجود مخزن گاز سراجه هرگز دچار کمبود گاز نشده و این مخزن نه تنها گاز قم بلکه بخشی از نیاز گاز تهران و استان‌های شمالی را نیز تامین می‌کند.

مشاور فرهنگی وزیر نفت با اشاره به دستورات رهبر انقلاب درباره قم ابراز کرد: اگر دستورات مقام معظم رهبری در ارتباط با قم اجرا می‌شد هر ایده و فکری که در قم مطرح و اجرا می‌شد بلافاصله در تمام کشور الگوبرداری می‌شد.

وی با بیان اینکه خوشبختانه استاندار قم خودش قمی است و این امر مسئولیت ایشان را مضاعف می‌کند، اظهار کرد: دسترسی مدیران استان قم به مسئولان کشور به مراتب راحت از دیگران است که استانداری در این زمینه نقش بارزی دارد./ فارس

آدرس کوتاه :