رونق تولید ملی | یک‌شنبه، ۴ اسفند ۱۳۹۸

قم رتبه ششم تولید تخم مرغ کشور را دارد - خبر قم

 

 

خبر صداوسیمای قم

قم رتبه ششم تولید تخم مرغ کشور را دارد


معاون تولیدات دامی قم گفت: در حال حاضر قم رتبه ششم تولید تخم مرغ را بر عهده دارد و در کنار آن نیز در سالانه ۴۱ هزارتن گوشت تولید می‌کند که ۷۱ درصد تولید گوش خود را صادر می‌کند.

علی بیگی بیان داشت؛

حسین علی بیگی در نخستین کنفرانس و کارگاه آموزشی مدیریت بهره وری انرژی در صنعت طیور و بهینه سازی سوخت که در سالن همایش‌های دفتر تبلیغات اسلامی قم برگزار شد با اشاره به پیشرفت کشاورزی در قم، اظهار داشت: در گذشته دو رودخانه قم رود و قره چای به استان قم منتهی می‌شد و شرایط را برای افزایش تولیدات دامی فراهم کرد.

معاون تولیدات دامی قم افزود: قم کمتر از یک درصد وسعت کشور را به خود اختصاص داده است و در کنار آن نیز تولید یک دهم مرغ کشور را به عهده گرفته است که 23 درصد این تولید را صادر می‌کند.

وی با اشاره به پیشرفت قم در زمینه تولید تخم مرغ تصریح کرد: در حال حاضر قم رتبه ششم تولید تخم مرغ را بر عهده دارد و در کنار آن نیز در سالانه 41 هزارتن گوشت تولید می‌کند که 71 درصد تولید گوش خود را صادر می‌کند.

معاون تولیدات دامی قم با اشاره به قانون هدفمندی یارانه‌ها عنوان کرد: مقرر شد که 30 درصد یارانه برای بهینه سارزی واحدهای تولیدی اختصاص داده شود که 300 واحد از این اعتبارات استفاده و از علم روز برای فعالیت‌های روز برای فعالیت‌های خود استفاده کرده‌اند.

آدرس کوتاه :