رونق تولید ملی | دوشنبه، ۲۲ مهر ۱۳۹۸

قم صدرنشین برترین هیئت‌های ورزشی قم شد - خبر قم

 

 

خبر صداوسیمای قم


رئیس هیئت کشتی استان قم از قرار گرفتن نام این هیئت افتخارآفرین و مدال‌آور در صدر برترین‌ هیئت‌های ورزشی قم خبر داد.

رئیس هیئت کشتی استان قم:

محسن حلوایی امروزدر قم، اظهار کرد: هیئت کشتی استان قم در سال 1393 افتخارات و موفقیت‌های متعددی را در میادین داخلی و برون‌مرزی به دست آورد و در مجموع چیزی نزدیک به 40 مدال از رقابت‌های مختلف کسب کرد.

وی ادامه داد: کشتی‌گیران قم در طول سال گذشته هم در رقابت‌های قهرمانی کشتی قهرمانی کشور موفق ظاهر شدند و در مسابقات لیگ برتر کشتی فرنگی جایزه بزرگ باشگاه‌های کشور توانستند مقام دوم و عنوان نایب قهرمانی را به خود اختصاص دهند.

رئیس هیئت کشتی استان قم اضافه کرد: هر ساله از سوی اداره‌کل ورزش و جوانان و همچنین از جانب فدراسیون کشتی ارزیابی دقیقی از عملکرد هیئت‌های ورزشی از فعالیت‌های صورت گرفته هر هیئت در طول یک سال صورت می‌گیرد و بر این اساس هیئت‌ها رتبه‌بندی می‌شوند.

وی تصریح کرد: اداره‌کل ورزش و جوانان استان قم و فدراسیون کشتی کشورمان اسامی هیئت‌های برتر استانی و کشوری را بر اساس ارزیابی عملکرد آنها در سال 1393 اعلام کردند که بر این اساس هیئت کشتی جایگاه خوبی برای خود کسب کرد.

حلوایی عنوان کرد: بر این اساس هیئت کشتی استان قم موفق به کسب عنوان برترین هیئت ورزشی استان قم و ایستادن در مکان نخست هیئت‌ها در سال 93 شد تا روند موفقیت‌آمیزی که در چند سال اخیر در پیش گرفته بود، را با اختصاص این عنوان به خود حفظ کند.

وی خاطرنشان کرد: هیئت کشتی قم در سال 92 نیز عنوان برترین هیئت ورزشی استان قم را به خود اختصاص داده بود و به این ترتیب یک بار دیگر رتبه نخست هیئت‌های ورزشی قم را کسب کرد تا مصمم‌تر از گذشته به تلاش خود برای حفظ این عنوان ادامه دهد.

رئیس هیئت کشتی استان قم اضافه کرد: همچنین با اعلام فدراسیون کشتی، هیئت کشتی قم در سال 93 در جایگاه دهم برترین هیئت‌های کشتی سراسر کشور ایستاد در صورتی که ما اگر از مسابقات جهانی و بازی‌های آسیایی مدال گرفته بودیم این رتبه بهتر می‌شد.

وی عنوان کرد: اعزام تیم‌های رده‌های سنی مختلف به رقابت‌های مختلف، کسب مدال‌های بین‌المللی و داخلی، برگزاری رقابت‌های استانی، میزبانی از مسابقات مختلف کشتی، معرفی کشتی‌گیر یا مربی به تیم‌های ملی و … از جمله شاخص‌های ارزیابی هیئت‌های کشتی سراسر کشور است.

حلوایی اظهار کرد: قم در حالی رتبه دهم سال 93 را به دست آورد که هیئت کشتی قم در سال 92 مکان سیزدهم کشور را کسب کرده بود، با این حال این دو موفقیت بزرگ را حاصل تلاش بی‌وقفه پیشکسوتان، مربیان، ورزشکاران و مسئولان هیئت می‌دانیم و آن را به تمامی علاقمندان به کشتی تبریک می‌گویم و امیدوارم با موفقیت‌های متعددی که امسال بدون تردید در میادین داخلی و خارجی کسب می‌شود بار دیگر این رتبه استانی را کسب کنیم و جایگاه خود در کشور را ارتقا دهیم.

// فارس

آدرس کوتاه :