جهش تولید | شنبه، ۳ آبان ۱۳۹۹

قم معبر ورود کالای قاچاق - صفحه اصلی

 

 

قم معبر ورود کالای قاچاق

قم معبر ورود کالای قاچاق


 دبیر کمیسیون برنامه ریزی و هماهنگی و نظارت برقاچاق کالا  در برنامه گفتگوی خبری قاچاق کالا را تهدیدی برای اشتغال و تولید دانست و گفت:استان قم با توجه به این که در هسته مرکزی کشور قرار دارد معبر ورود کالای قاچاق به شمار می رود.

 

امیری افزود:تعدادی از قاچاقچیان برای دور زدن قانون زمانی که به قم می رسند تغییر مسیر می دهند و از جاده ساوه عبور می کنند.

 

وی با توجه به این که حجم کالای قاچاقی که به قم وارد می شود زیاد نیست گفت:مقصد پوشاک قاچاق، تهران است و زمانی که ازپایتخت وارد استان می شود بر صنعت نساجی تاثیر می گذارد.

 

توکلی عضو هیئت علمی دانشگاه درارتباط تلفنی با برنامه گفتگوی خبری عنوان کرد:کالای قاچاق با وجود کیفیت نامناسب باقیمت پایین عرضه می شود که قابل رقابت با تولید کنندگان داخلی نیست.

 

وی با انتقاد از این که در مبادی ورودی نظارت دقیق نمی شود افزود:سود حاصل از کالای قاچاق به قدری بالا است که قاچاقچی با وجود جریمه زیاد نقدی و توقیف وسیله نقلیه ضرر نمی کند.

 

این استاد اقتصاد با اشاره به این که کالای قاچاق فرصت رقابت را ازتولید کننده داخلی می گیرد گفت:تولید کنندگان خارجی برای مدتی قیمت پایین تر کالاهای خود را به فروش می رسانند و از این طریق بازار داخلی را در دست می گیرند.

 

توکلی با بیان این که 14درصد صنایع قم را صنعت نساجی تشکیل می دهد گفت:فعالیت فروشگاه های ترکیه در قم  با برند ترک به لحاظ فرهنگی و اقتصادی معضل بزرگی است که در این جا بحث صادرات فرهنگی مطرح می شود.

 

وی فرهنگسازی در حمایت از کالای داخلی و اعطای تسهیلات بانکی با حداقل سود را راهکار برون رفت از ورود کالای قاچاق دانست و عنوان کرد:باید از طریق اتاق اصناف دوره های اخلاقی کسب و کار برگزار شود و قانون نظارت بر کالای قاچاق درمبدا و مقصد تشدید شود.

 

دبیر کمیسیون برنامه ریزی و هماهنگی و نظارت بر قاچاق کالا با بیان این که بازرسان صنعت،معدن و تجارت،تعزیرات حکومتی و اتاق اصناف بر ورود کالای قاچاق نظارت می کنند خاطرنشان کرد:اتاق اصناف به عنوان متولی نظارت بر عملکرد کسبه سال گذشته با برگزاری کلاس هایی در جهت آموزش کسب و کار و حمایت از تولید داخلی گام های موثری برداشت.

 

امیری افزود:با توجه به سیاست ابلاغ شده از سوی ستاد مبارزه با کالای قاچاق برخورد قانونی با متخلفان درحوزه ی قاچاق کالا تشدید می شود.

 

وی با بیان این که در سطح مرزها بیشترین نظارت بر ورود کالای قاچاق صورت می گیرد تصریح کرد:در ایستگاه ها و مبادی ورودی شهر ها با نصب نرم افزارهای امنیتی و تبادل اطلاعات با استان های مجاور می توان بیش از پیش از ورود کالای قاچاق جلوگیری کرد.

 

دبیر کمیسیون برنامه ریزی و هماهنگی و نظارت بر قاچاق کالا در بخش پایانی گفتگوی خبری با اشاره به این که طرح سامانه جامع انبارهای خصوصی و دولتی از سال نود و پنج اطلاعات انبارهای خود را در اختیار سازمان،صنعت معدن و تجارت قرار داده اند گفت:هزار و 413انبار خصوصی شناسایی و کدگزاری شده اند.

 

امیری افزود:در این طرح انبارها شناسنامه دار می شوند و از این طریق از انبار کالای قاچاق جلوگیری می شود.

 

وی در پایان از مدیران ادارات دولتی خواست حداکثر تا 15اردیبهشت اطلاعات انبارهای خود را در اختیار سازمان صنعت،معدن و تجارت قرار دهند و تصریح کرد:هرگونه کالای ثبت نشده در انبارهای خصوصی و یا دولتی توقیف می شود.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


آدرس کوتاه :
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.