رونق تولید ملی | دوشنبه، ۲۹ مهر ۱۳۹۸

قم میزبان مسابقات انتخابی تیم ملی ووشوی مردان و زنان می‌شود - خبر قم

 

 

خبر صداوسیمای قم


رئیس هیئت ووشوی استان قم گفت: قم میزبان مسابقات انتخابی تیم ملی ووشوی مردان و زنان می‌شود.

رئیس هیئت ووشوی قم :

مهدی اردستانی ، با نظر مساعد فدراسیون ووشو و تلاش هیئت ووشوی استان قم برای میزبانی از مسابقات معتبر کشور، قم میزبان مسابقات انتخابی تیم ملی ووشوی مردان و زنان می‌شود.

وی افزود: رایزنی‌های لازم در این مورد با رئیس فدراسیون ووشو انجام شده و خوشبختانه نگاه مثبت و سازنده‌ای از سوی فدراسیون ووشو به استان قم وجود دارد و فدراسیون ووشو نیز برای برگزاری این مسابقات در قم چراغ سبز نشان داده است.

رئیس هیئت ووشوی استان قم گفت: قرار است مسئولان فدراسیون ووشو به زودی بازدیدی از سالن ۲هزار نفری ورزشگاه شهید حیدریان قم داشته باشند تا وضعیت میزبانی قم از این مسابقات انتخابی مهم را که نفرات بر‌تر آن عازم مسابقات جهانی می‌شوند ارزیابی کنند.

اردستانی بیان داشت: در بخش تجهیزات مورد نیاز برگزاری مسابقات ساندا مشکلی نداریم اما فرش تالو فیلد مناسب برای برگزاری مسابقات تالو در قم وجود ندارد و فدراسیون ووشو قصد دارد تالو فیلد موجود در سالن ووشوی تهران را به قم منتقل کند و این فرش تالو فیلد پس از برگزاری مسابقات انتخابی تیم ملی در قم باقی بماند و در اختیار ووشوی قم قرار گیرد و فرش تالو فیلد جدیدی در سالن فدراسیون ووشو نصب شود.

وی درباره وضعیت حضور تیم‌های قمی در لیگ‌های کشور عنوان کرد: در نظر داریم هم در لیگ بر‌تر ووشوی بانوان و هم در لیگ جوانان در بخش مردان تیم داشته باشیم اما هزینه‌های بالای حضور در لیگ نیازمند جذب حامی مالی است.

رئیس هیئت ووشوی استان قم تصریح کرد: مذاکرات خوبی با یکی از حامیان مالی داشته‌ایم و در نظر داریم همزمان با برگزاری احتمالی مسابقات انتخابی تیم ملی در قم با عقد قراردادی یک ساله از ظرفیت حامی مالی برای توسعه ووشوی قم استفاده کنیم.

اردستانی افزود: در سال ۲۴ اعزام سبکی داریم و تیم‌های ووشوی قم در لیگ‌های مختلف کشور حضور پررنگی دارند و بدون جذب حامی مالی اقدام برای تداوم اعزام‌ها و نیز برنامه حمایت از قهرمانان بسیار دشوار می‌شود./مهر

آدرس کوتاه :