رونق تولید ملی | چهارشنبه، ۱ آبان ۱۳۹۸

قم میزبان نخستین دوره لیگ فلوربال جوانان کشور شد - خبر قم

 

 

خبر صداوسیمای قم


دبیر هیئت انجمن‌های ورزشی استان قم گفت: نخستین دوره مسابقات لیگ رشته ورزشی فلوربال در سه روز پایانی هفته جاری به میزبانی قم برگزار می‌شود.

رئیس هیئت انجمن‌های ورزشی استان قم

علیرضا ساری اظهار کرد: نخستین دوره رقابت‌های لیگ فلوربال قهرمانی رده سنی جوانان کشور در حالی از صبح بیست و پنجمین روز شهریورماه به میزبانی هیئت انجمن‌های ورزشی استان قم برگزار می‌شود که تیم قم از جمله مدعیان به شمار می‌رود.

وی با بیان اینکه این رقابت‌ها با حضور پنج تیم مدعی به انجام خواهد رسید، اضافه کرد: این دوره از پیکارها در حالی به میزبانی انجمن فلوربال هیئت انجمن‌های ورزشی استان قم کلید می‌خورد که فلوربال رشته‌ای نوپا و تازه‌وارد به جمع ورزش‌های فعال استان قم است.

دبیر هیئت انجمن‌های ورزشی استان قم افزود: فلوربال از زمان تاسیس فدراسیون انجمن‌های ورزشی در اوایل دهه 1390 به عنوان یک رشته‌ ورزشی نوپا وارد ورز‌ش‌های فعال کشورمان و هیئت‌های استانی از جمله هیئت انجمن‌های ورزشی قم شده است.

وی ادامه داد: از دی‌ماه سال 1391 انجمن فلوربال به عنوان یکی از انجمن‌های زیر مجموعه این هیئت کار خود را آغاز کرده و با توجه به نوپا بودن این رشته ورزشی و با هدف معرفی آن به علاقمندان، انجمن فلوربال قم در نخستین گام اقدام به برگزاری کارگاه آموزشی و افتتاح نخستین مدرسه فلوربال استان کرد.

ساری با اشاره به وجود بازیکنان توانمند فلوربال در قم بیان کرد: با توجه به امکانات و فضای ورزشی مناسب که با حمایت‌های اداره کل ورزش و جوانان و هیئت انجمن‌های ورزشی در اختیار هیئت قرار داده شده، ظرفیت‌های خوبی وجود دارد که با بهره‌گیری از آنها برای گسترش این رشته ورزشی اقدام شده است.

وی عنوان کرد: این رشته یکی از ورزش‌های زیرمجموعه فدراسیون انجمن‌های ورزشی در کشور و هیئت انجمن‌های ورزشی استان‌های مختلف محسوب می‌شود و در قم با حمایت مسئولان اداره کل ورزش و جوانان و هیئت انجمن‌های ورزشی استعدادها را شناسایی کرده و فلوربال را توسعه داده‌ایم و اکنون میزبان نخستین دوره مسابقات لیگ فلوربال کشور شده‌ایم.

دبیر هیئت انجمن‌های ورزشی استان قم ابراز کرد: انجمن فلوربال قم با تلاش این هیئت و برنامه‌ریزی فعالان این انجمن توانسته از ظرفیت‌های موجود در ورزش دانش‌آموزی نهایت استفاده را کرده و این رشته را در شهر قم بیش از پیش توسعه دهد و بازیکنان شاخص تربیت کند.

وی با بیان اینکه قم قابلیت تبدیل شدن به یکی از استان‌های موفق فلوربال کشور را دارد تصریح کرد: تیم فلوربال استان قم خود را برای مسابقات رده سنی جوانان قهرمانی کشور که قرار است بر اساس برنامه‌ریزی فدراسیون انجمن‌های ورزشی کشورمان با میزبانی قم به انجام برسد، آماده کرده و برای کسب عنوان به مصاف حریفان می‌رود.

ساری در پایان اظهار کرد: رقابت‌های فلوربال لیگ رده سنی جوانان قهرمانی باشگاه‌های کشور از بیست و پنجم شهریور ماه به مدت سه روز به میزبانی انجمن فلوربال هیئت انجمن‌های ورزشی استان قم در سالن ورزشی ثامن‌الائمه مجموعه ورزشی 15 خرداد قم برگزار خواهد شد.

آدرس کوتاه :