سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | شنبه، ۲۲ خرداد ۱۴۰۰

قم نایب قهرمان تنیس روی‌میز دانش‌آموزان کشور شد - خبر قم

 

 

خبر صداوسیمای قم

قم نایب قهرمان تنیس روی‌میز دانش‌آموزان کشور شد


رئیس هیئت تنیس‌ روی‌میز استان قم از موفقیت تیم تنیس روی‌میز قم در کسب مقام نایب قهرمانی رقابت‌های تنیس روی‌میز دانش‌آموزان مقطع ابتدایی آموزشگاه‌های کشور خبر داد.

رئیس هیئت تنیس‌ روی‌میز استان قم:

 

محمد عموئیان امروز در قم اظهار کرد: استعدادهای ورزش قهرمانی در بین نوجوانان و جوانان قم موج می‌زند و خوشبختانه در ادامه موفقیت‌های متعدد تنیس‌ روی‌میز استان قم، شاهد موفقیت تیم تنیس روی‌میز در کسب مقام نایب قهرمانی دانش‌آموزان آموزشگاه‌های سراسر کشور هستیم که موفقیت ارزنده محسوب می‌شود.

وی با بیان اینکه اکثر نفرات تیم اعزامی دانش‌آموزان قم را بازیکنان شاغل در مسابقات قهرمانی کشور تشکیل می‌دادند، ادامه داد: رقابت‌های تنیس روی‌میز قهرمانی دانش‌آموزان آموزشگاه‌های سراسر کشور با شرکت 24 تیم از استان‌های مختلف برگزار شد که در نهایت عنوان نایب قهرمانی به نام تیم دانش‌آموزان قم به ثبت رسید.

رئیس هیئت تنیس‌ روی‌میز استان قم اضافه کرد: تیم‌های شرکت‌کننده در این دوره از رقابت‌های آموزشگاه‌های کشور، در تلاش برای کسب مقام قهرمانی در مرحله نخست در گروه‌های مقدماتی بازی‌های خود را برگزار کردند تا تیم‌های صعودکننده به مرحله بعد مشخص شوند.

وی خاطرنشان کرد: بازی‌های مرحله گروهی با شرکت تیم‌های مدعی در گروه‌های چندگانه به شکل دوره‌ای برگزار شد که در نهایت از هر گروه دو تیم جواز صعود به مرحله دوم مسابقات این دوره قهرمانی تنیس روی‌میز دانش‌آموزان آموزشگاه‌های کشور در مشهد مقدس را کسب کردند.

عموئیان بیان کرد: تیم تنیس روی‌میز مقطع ابتدایی دانش‌آموزان استان قم در حالی که در ترکیب خود از وجود بازیکن مطرح و توانمند تنیس روی‌میز قم و همچنین از دانش بالای کادر فنی و سرپرستی خود بهره می‌برد، در این رقابت‌ها یکی از موفق‌ترین تیم‌های شرکت‌کننده بود که در نهایت در جایگاه دوم قرار گرفت.

وی عنوان کرد: سطح رقابت‌های تنیس روی‌میز قهرمانی دانش‌آموزان سراسر کشور بسیار بالا بود و تیم‌های شرکت‌کننده در ترکیب خود از بازیکنان خوب و شاخصی استفاده می‌کردند اما این توان و نبوغ بالای پینگ‌پنگ بازان قمی بود که در نهایت منجر به نایب قهرمانی تیم تنیس روی‌میز دانش‌آموزان مقطع ابتدایی پسران قم شد.

رئیس هیئت تنیس‌ روی‌میز استان قم تصریح کرد: بدون تردید دستاورد حاصل شده در رقابت‌های ورزشی دانش‌آموزان آموزشگاه‌های سراسر کشور، حاصل علاقه‌مندی و حمایت جدی آموزش و پرورش قم از ورزش دانش‌آموزی و همچنین دلگرمی به مسئولان تلاش‌کننده در عرصه ورزش به ویژه هیئت تنیس روی‌میز قم برای رشد و توسعه این رشته ورزشی جذاب و مفرح است.

وی یاد آور شد: پینگ‌پنگ بازان تیم دانش‌آموزی قم در مراحل مقدماتی و حذفی با شایستگی از سد حریفان خود عبور کرده و در دیدار نهایی این دوره از مسابقات حریف تیم تنیس روی‌میز دانش‌آموزان استان البرز شدند و بر سکوی نایب قهرمانی قرار گرفتند.

عموئیان عنوان کرد: تیم تنیس روی‌میز مقطع ابتدایی قم در این دوره از رقابت‌ها با ترکیب سیدمحمدمعین منتظری، پویا وفایی، میلاد عباسی، محمد کاملی و سیدعلی سجادیان به مربیگری محمد حبیبی و سرپرستی رضا خانی به میدان رفت و سرانجام مقام نایب قهرمانی دست یافت.

وی خاطرنشان کرد: تیم دانش‌آموزان قم ابتدا خوزستان دارنده مقام سوم دوره قبل را سه بر یک از پیش‌رو برداشت در حالی که برتری محمدمعین منتظری برابر نفر دوم مسابقات نونهالان قهرمانی کشور یعنی بابادیوند از تیم حریف یکی از شگفتی‌های این بازی و این دوره از مسابقات بود.

رئیس هیئت تنیس‌ روی‌میز استان قم بیان کرد: همچنین تیم مقطع ابتدایی قم در گام بعدی تیم هرمزگان را با حساب سه بر صفر شکست داد، با حساب سه بر دو برابر تیم خراسان رضوی غلبه کرد و به جمع چهار تیم برتر راه یافت، سپس سه بر یک تیم همدان را مغلوب کرد و برای نخستین‌بار به فینال راه یافت که سرانجام مقام قهرمانی به تیم البرز رسید، قم نایب قهرمان شد و مقام سوم مشترک را همدان و مرکزی به دست آوردند./ فارس

آدرس کوتاه :