جهش تولید | شنبه، ۳ آبان ۱۳۹۹

قم نخستین مدال آسیایی سال 94 را از رشته کشتی کسب می‌کند - خبر قم

 

 

خبر صداوسیمای قم

قم نخستین مدال آسیایی سال 94 را از رشته کشتی کسب می‌کند


مسئول گروه ورزش قهرمانی اداره‌کل ورزش و جوانان استان قم گفت: ورزش قم به دنبال نخستین مدال آسیایی خود از مسابقات کشتی فرنگی قهرمانی نوجوانان آسیا است.

مسئول گروه ورزش قهرمانی استان قم:

حمید نریمان ظهار کرد: البته پیش از اینکه اعزام کشتی‌گیر قم به رقابت‌های قهرمانی نوجوانان آسیا انجام شود ما مدال نقره راگبی قهرمانی غرب آسیا را کسب کرده‌ایم اما مرغوبیت مدال قهرمانی آسیا بیشتر است.

وی ادامه داد: ما علاوه بر کشتی در رشته دو و میدانی نیز این شانس را داشتیم که در بهار سال جاری از رقابت‌های آسیایی مدال بگیریم اما در مسابقات نوجوانان آسیا این اتفاق رخ نداد و در رقابت‌های دو و میدانی بزرگسالان آسیا نیز گویا نماینده‌ای نداریم.

مسئول گروه ورزش قهرمانی اداره‌کل ورزش و جوانان استان قم افزود: اکنون که تکلیف ترکیب نهایی تیم ملی کشتی فرنگی رده سنی نوجوانان کشورمان برای حضور در مسابقات قهرمانی آسیا مشخص شده، خوشبختانه یک کشتی‌گیر از قم نیز راهی این پیکار‌ها می‌شود.

وی افزود: این کشتی‌گیر آینده‌دار قمی محمدجواد رضایی است که آخرین موفقیت خود را در اردیبهشت ماه کسب کرد و با نشان دادن نبوغ و استعداد بالای خود و قرار گرفتن در جایگاه نخست موفق به کسب نشان طلای آخرین مرحله رقابت‌های انتخابی تیم ملی کشتی فرنگی نوجوانان شد.

نریمان بیان کرد: با درخشش این کشتی‌گیر، خوشبختانه روند توفیقات یکی از رشته‌های پرمدال با سابقه ورزش در قم استمرار پیدا کرد و محمدجواد رضایی توانمند و آمادگی بالای خود را برای حضور در ترکیب اصلی تیم ملی اعزامی به رقابت‌های قهرمانی آسیا به کادر فنی تیم ملی نشان داد.

وی ابراز کرد: این در حالی است که کشتی در بین ورزش‌های مختلف که در استان فعال است، استعدادهای فراوان و البته طرفداران خاصی دارد و ورزشکاران توانمندی به صورت جدی و در سطح حرفه‌ای در بخش قهرمانی این رشته در قالب رقابت‌های لیگ و پیکارهای قهرمانی کشور فعالیت می‌کنند.

نریمان عنوان کرد: در طول سال کشتی‌گیران قم در رده‌های سنی مختلف به پیکارهای قهرمانی و لیگ این رشته‌ اعزام می‌شوند و در شرایطی که از آغاز سال‌ جاری در تیم‌های ملی حضور گسترده‌ای دارند، اکنون محمدجواد رضایی در آستانه اعزام به یکی از مهم‌ترین میادین برون مرزی کشتی است تا از مسابقات قهرمانی 2015 نوجوانان آسیا مدال کسب کند و برای ورزش قم افتخارآفرین باشد.

وی یادآور شد: یکی از رده‌های سنی که کشتی‌گیران موفقی در آن فعالیت می‌کنند، رده سنی نوجوانان محسوب می‌شود و رقابت‌های آسیایی آن قرار است در کشور هندوستان برگزار شود و محمدجواد رضایی در وزن 46 کیلوگرم به این رقابت‌ها می‌رود.

این مسئول افزود: نگاهی به عملکرد این کشتی‌گیر قمی در یک سال اخیر نشان می‌دهد که رضایی آینده درخشانی دارد زیرا در رقابت‌های کشتی قهرمانی رده سنی نوجوانان کشور، جام بین‌المللی یادگار امام و همچنین آخرین انتخابی تیم ملی که با شرکت برترین‌های این رشته ورزشی به انجام رسید عملکرد فوق‌العاده‌ای داشت/فارس

 

آدرس کوتاه :