جهش تولید | سه‌شنبه، ۴ آذر ۱۳۹۹

قم پایگاه استعدادیابی بدمینتون کشور شد‌ - خبر قم

 

 

خبر صداوسیمای قم

قم پایگاه استعدادیابی بدمینتون کشور شد‌


رئیس هیئت بدمینتون قم با بیان اینکه بدمینتون قم دارای یک داور جهانی و یک داور ملی است، گفت: قم پایگاه استعدادیابی بدمینتون کشور شد.

پنجه باشی؛

علی پنجه‌باشی اظهار داشت: فدراسیون بدمینتون به منظور فعالیت بیشتر در زمینه شناسایی استعداهای جوان بدمینتون در نقاط مختلف کشور در دو بخش مردان و زنان اقدام به تشکیل پایگاه‌های مرکزی استعدادیابی بدمینتون کشور کرده است.

وی افزود: بر‌اساس نظر فدراسیون بدمینتون و با توجه به فعالیت‌های مثبت بدمینتون قم در رده‌های پایه در سال‌های اخیر، قم پایگاه استعدادیابی بدمینتون کشور شد.

رئیس هیئت بدمینتون قم گفت: علاوه بر قم، 8 استان دیگر نیز در این زمینه مشارکت دارند و قم به عنوان یکی از پایگاه‌های تخصصی و اصلی استعدادیابی کشور در دو بخش مردان و زنان فعالیت کرده و بر‌ترین‌ها را به تیم‌های ملی معرفی می‌کند.

پنجه‌باشی بیان کرد: رشته بدمینتون در قم هم در بعد ورزشکار و هم در بعد داور و مربی در سطح قابل قبولی قرار دارد چنان که بدمینتون قم دارای یک داور جهانی، یک داور ملی و یک داور درجه یک است و 5 داور درجه 2 بدمینتون نیز در قم فعالیت می‌کنند.

وی عنوان کرد: دوره درجه 3 مربیگری بدمینتون مردان روز 21 خرداد ماه در قم برگزار می‌شود و تا 26 خرداد به طول می‌انجامد و 17 نفر از 20 شرکت کننده در این کلاس مربی‌گری، قمی هستند ضمن اینکه یک مربی از اهواز و 2مربی از ملایر در این دوره در قم شرکت می‌کنند.

رئیس هیئت بدمینتون قم تصریح کرد: در حال حاضر 120 مربی و 150 داور بدمینتون در قم وجود دارند که در مجموع حدود 20 نفر این تعداد، فعال هستند.

پنجه‌باشی خاطرنشان کرد: سومین دوره لیگ بدمینتون استان قم در رده سنی نوجوانان نیز امسال برگزار می‌شود و 4 تیم از هیئت بدمینتون و 4 تیم از آموزش و پرورش در این مسابقات حضور پیدا می‌کنند.

آدرس کوتاه :