رونق تولید ملی | یک‌شنبه، ۴ اسفند ۱۳۹۸

قهرمانی در لیگ کاتای کشور، آینده کاراته قم را تضمین می‌کند - خبر قم

 

 

خبر صداوسیمای قم

قهرمانی در لیگ کاتای کشور، آینده کاراته قم را تضمین می‌کند


سرمربی تیم کاراته شهید زین الدین قم با بیان اینکه حضور در مسابقات کاتای قهرمانی کشور از نظر مادی چیزی جز هزینه مالی و زمانی برای ما نداشت گفت: قهرمانی در لیگ کاتای کشور، آینده کاراته قم را تضمین می‌کند.

سلطانی عنوان کرد؛

محمد سلطانی اظهار داشت: قهرمانی در لیگ کاتای کشور، موفقیتی بود که با چندین سال کار و تمرین به دست آمده اما آنچه بیش از این قهرمانی اهمیت دارد، رشد کاراته قم در بخش کاتا همپا با بخش کومیته است.

وی افزود: برگزاری مسابقات کاتا در رده‌های پایه به ویژه از رده سنی نونهالان، حرکت تحسین برانگیزی از سوی فدراسیون کاراته بود زیرا به طور معمول برای این رده سنی برنامه مرتب و مدون مسابقاتی وجود نداشت.

سرمربی تیم کاراته شهید زین الدین قم گفت: با توجه به ظرفیتی که از شاگردانم سراغ داشتم این قهرمانی را پیش بینی کرده بودم البته حضور تیم‌هایی چون آوای رزم، لبنیات ارژن شیراز، چای رفاه گیلان و هیئت کاراته گرگان مسابقات را جذاب کرده بود.

سلطانی بیان کرد: به کسب عنوان قهرمانی مسابقات کاتای نونهالان راضی نیستیم و این موفقیت را ابزاری برای رسیدن به موفقیت‌های بالا‌تر همانند گزینش در مسابقات انتخابی تیم ملی در رده‌های بالا‌تر می‌دانیم و کاتاروهای تیم شهید زین الدین هم با این قهرمانی اشباع نمی‌شوند.

وی عنوان کرد: شرکت در مسابقات رده‌های سنی پایه سبب کشف چهره‌هایی چون علیرضا خدری در کاتا می‌شوند و در حال حاضر موقعیت کاتای قم در مقایسه با کومیته، قابل احترام است و می‌توانیم در آینده در سطح بزرگسالان حرف‌های زیادی برای گفتن داشته باشیم.

سرمربی تیم کاراته شهید زین الدین قم تصریح کرد: حضور در مسابقات کاتای قهرمانی کشور از نظر مادی چیزی جز هزینه مالی و زمانی برای ما نداشت و اسپانسر خاصی هم برای این مسابقات در اختیار نداشتیم در حالی که تعداد زیادی از تیم‌ها‌‌‌ همان طور که از نام آن‌ها مشخص بود از حامی مالی بهره می‌بردند اما به هر حال با وجود همه مشکلات، هدف ما رشد و تضمین آینده کاراته قم است.

سلطانی خاطرنشان کرد: موفقیت‌هایی نظیر قهرمانی شهید زین الدین، حاصل تلاش و برنامه ریزی مربیان و باشگاه‌های علاقمند و باپشتکار است در حالی که هیچ برنامه کوتاه مدت یا بلند مدت در ورزش برای کشف استعداد‌ها به صورت سازمان یافته وجود ندارد.

آدرس کوتاه :