رونق تولید ملی | جمعه، ۲ اسفند ۱۳۹۸

قهرمانی دو و میدانی‌کار قم در پرش با نیزه لیگ برتر کشور - خبر قم

 

 

خبر صداوسیمای قم

قهرمانی دو و میدانی‌کار قم در پرش با نیزه لیگ برتر کشور


دو و میدانی‌کار مطرح استان قم موفق به کسب مقام نخست و عنوان قهرمانی رشته پرش با نیزه مرحله نخست پیکارهای فصل جدید لیگ برتر دو و میدانی کشور شد.

با عبور از مانع 4 متر و 90 سانتیمتر رقم خورد

موفق‌ترین دو و میدانی‌کار قم در مرحله نخست از فصل جدید پیکارهای لیگ برتر دو و میدانی قهرمانی کشور محمدمحسن ربانی بود، ورزشکاری که پرافتخارترین ورزشکار رشته پرش با نیزه ایران محسوب می‌شود.

رقابت‌های لیگ در رده سنی بزرگسالان با استقبال خوب ورزشکاران و تماشاگران برگزار شد و در حالی با معرفی افراد برتر به کار خود پایان داد که مقام نخست در رشته پرش با نیزه به نماینده قم اختصاص پیدا کرد.

با توجه به اعلام آمادگی 13 تیم به فدراسیون دو و میدانی برای حضور در این فصل از رقابت‌های لیگ برتر دو و میدانی باشگاه‌های کشور، این نخستین مرحله فصل جدید لیگ برتر دو و میدانی بود.

این مسابقات در چندین ماده و رشته دو و میدانی برگزار شد و یک بار دیگر با توجه به سابقه طولانی و شهرتی که محمدمحسن ربانی در رشته پرش با نیزه دارد، سکوی نخست پیکارهای رشته پرش با نیزه آغاز فصل دو و میدانی قهرمانی کشور به این دو و میدانی کار ارزنده قمی رسید.

این ورزشکار که سال‌های زیادی در رشته پرش با نیزه در مسابقات مختلف عناوین مختلفی تصاحب کرده در پرش با نیزه مرحله نخست لیگ برتر در سال 94 نیز به عنوان عضو تیم طنین موج‌های آبی، صاحب عنوان قهرمانی شد.

ربانی که در یک دهه اخیر همواره در مسابقات قهرمانی کشور و لیگ دو و میدانی باشگاه‌های کشور نیز به عنوان ورزشکار برتر این رشته شناخته می‌شود، با وجود اینکه از رقابت‌های بین‌المللی 2015 کازانوف قزاقستان به دنیای مربیگری روی آورده و عضو کادر فنی تیم ملی بود در تلاش برای حضور موفق در مسابقات این فصل تمرینات خوبی انجام داده بود و ثمره آن را با کسب مقام قهرمانی و رتبه برتر در مرحله نخست لیگ دو و میدانی کشور به دست آورد.

این چهره موفق دو و میدانی قم بعد از قهرمانی در پیکارهای آغاز فصل دو و میدانی قهرمانی کشور، در مرحله نخست فصل جدید لیگ برتر دو و میدانی قهرمانی باشگاه‌های کشور نیز به مقام قهرمانی نائل شد.

این دو و میدانی‌کار سرشناس در پیکارهای رشته پرش با نیزه مرحله نخست مسابقات فصل جدید لیگ برتر دو و میدانی قهرمانی باشگاه‌های کشور بالاتر از دیگر حریفان، توانست در جایگاه نخست مسابقات رشته پرش با نیزه قرار گرفته و قهرمان این رقابت‌ها شود.

ربانی در پیکارهای رشته پرش با نیزه با موفقیت از مانع چهار متر و 90 سانتی‌متر عبور کرد و قهرمان مسابقات مرحله نخست فصل جدید مسابقات لیگ برتر دو و میدانی قهرمانی باشگاه‌های کشور شد، ضمن اینکه بعد از ربانی جدی‌ترین رقیب وی محمد بنی‌آدم بود که با پرش چهار متر و 80 سانتیمتر نایب قهرمان شد و مقام سوم با چهار متر و 50 سانتیمتر پرش به اسحاق غفاری رسید.

آدرس کوتاه :