جهش تولید | چهارشنبه، ۱۴ خرداد ۱۳۹۹

قهرمانی ستاره بدمینتون قم در مسابقات نوجوانان کشور - خبر قم

 

 

خبر صداوسیمای قم

قهرمانی ستاره بدمینتون قم در مسابقات نوجوانان کشور


دبیر هیئت بدمینتون استان قم از موفقیت ستاره بدمینتون قم در کسب مقام نخست و عنوان قهرمانی رقابت‌های رده سنی نوجوانان پسر کشور خبر داد.

دبیر هیئت بدمینتون استان قم خبر داد

مجتبی ساده‌خو امروز در قم، اظهار کرد: تیمی متشکل از شش نفر از استعدادهای بدمینتون قم راهی رقابت‌های رنکینگ بدمینتون پسران کشور شد و در رده‌بندی نهایی بخش انفرادی این پیکارها شاهد قهرمانی نماینده قم بودیم.

وی با بیان اینکه محمدباقر ترابی به عنوان ستاره‌ این‌روزهای بدمینتون قم در این رقابت‌ها بار دیگر درخشان ظاهر شد، عنوان کرد: بعد از انجام دیدارهای مرحله مقدماتی، بدمینتون‌بازان راه‌ یافته به مرحله نیمه‌‌نهایی رقابت‌های رنکینگ بدمینتون نوجوانان پسران در حالی شناخته شدند که نماینده قم نیز بین آنها حضور داشت.

دبیر هیئت بدمینتون استان قم اضافه کرد: نخستین مرحله مسابقات رنکینگ بدمینتون رده سنی نوجوانان پسر کشور به مدت دو روز به میزبانی هیئت بدمینتون استان کردستان در شهر سنندج برگزار شد و شرکت‌کنندگان در دو بخش یک نفره و دو نفره با یکدیگر رقابت کردند.

وی در ادامه یادآور شد: در بخش یک نفره این دوره از رقابت‌ها محمدباقر ترابی از تیم هیئت بدمینتون قم، محمد چهارمالی از تیم هیئت فارس، علی باستانی و علی حسین‌خانی از هیئت بدمینتون زنجان با شکست حریفان خود به مرحله نیمه‌ نهایی این دوره از رقابت‌ها راه یافتند.

ساده‌خو خاطرنشان کرد: در قسمت دو نفره نیز تیم‌های دو نفره کردستان، سمنان، تهران و آذربایجان غربی با پیروزی برابر حریفان خود به مرحله نیمه نهایی پیکارهای رنکینگ بدمینتون پسران نوجوان کشور راه یافتند اما تیم قم در این بخش جواز صعود کسب نکرد.

وی با اشاره به تعداد ورزش‌کاران شرکت‌کننده در این مرحله از رقابت‌ها بیان کرد: نخستین مرحله رقابت‌های رنکینگ بدمینتون رده سنی نوجوانان پسر کشور با حضور 155 بازیکن از 24 استان کشور در قسمت‌های یک نفره و دو نفره در شهرستان سنندج برگزار شد.

دبیر هیئت بدمینتون استان قم ابراز کرد: با انجام دیدار‌های مرحله نیمه نهایی مسابقات رنکینگ بدمینتون نوجوانان کشور، ‌در قسمت یک نفره محمدباقر ترابی از قم و علی حسین‌خانی از زنجان با پیروزی برابر حریفان خود به فینال این دوره از پیکارها راه یافتند و محمد چهارمالی از فارس و علی باستانی از اصفهان به مقام سوم مشترک رقابت‌های این بخش دست یافتند.

وی افزود: دیدار فینال رقابت‌های بخش انفرادی نخستین مرحله رنکینگ بدمینتون نوجوانان پسر کشور در خانه بدمینتون مجموعه ورزشی تختی شهرستان سنندج برگزار شد و محمدباقر ترابی از قم در مصاف با علی حسین‌خانی از زنجان به پیروزی دست یافت و قهرمان این دوره از رقابت‌ها لقب گرفت، ضمن اینکه در این بخش علی حسین‌خانی از تیم هیئت زنجان دوم شد و نمایندگان فارس و اصفهان مشترکا مقام سوم را کسب کردند.

ساده‌خو خاطرنشان کرد: در قسمت دو نفره این دوره از پیکارها نیز تیم متین رحیمی و محمد پیروز آقایی از آذربایجان‌ غربی در مقابل تیم وریا ابراهیمیان و سینا جاویدی از تهران به پیروزی دست یافت و به مقام قهرمانی رقابت‌های دو نفره نائل شد، ضمن اینکه تیم‌های دو نفره قائدی و مظفری از کردستان و امیدی و مقیمی از سمنان به مقام سوم مشترک دست یافتند./ فارس

آدرس کوتاه :