رونق تولید ملی | سه‌شنبه، ۳۰ مهر ۱۳۹۸

قهرمانی ستاره دو و میدانی قم در مسابقات امیدهای کشور - خبر قم

 

 

خبر صداوسیمای قم


دبیر هیئت دو و میدانی استان قم از موفقیت دو و میدانی‌کار قمی در کسب مقام نخست و عنوان قهرمانی رقابت‌های امیدهای کشور خبر داد.

دبیر هیئت دو و میدانی استان قم خبر داد

محمدرضا اسحاقی امروز در قم، اظهار کرد: محمد سبب‌کار ورزشکاری بسیار توانمند و آینده‌دار است که سابقه دعوت شدن به تیم ملی دو و میدانی کشورمان را دارد و توانسته شایستگی‌های خود را در عرصه داخلی و برون‌مرزی به خوبی نشان بدهد.

وی ادامه داد: این دو و میدانی‌کار جوان و دیگر چهره‌های مستعد و توانمند دو و میدانی قم در سال‌های اخیر با وجود اینکه از نظر امکانات و منابع مالی در محدودیت بوده‌ایم اما با انگیزه بالا و بدون توجه به کاستی‌ها در مسابقات قهرمانی کشور حضور یافته و نتایج بسیار خوبی کسب کرده‌اند.

دبیر هیئت دو و میدانی استان قم در ادامه با اشاره به عملکرد بسیار خوب دو و میدانی‌کاران قم در مسابقات قهرمانی لیگ امیدهای کشور بیان کرد: با همت و تلاش بازیکنان و همچنین درایت کادر فنی خوشبختانه سه مدال از رقابت‌ها نصیب تیم اعزامی هیئت دو و میدانی قم شد.

وی خاطرنشان کرد: دو و میدانی‌کاران شایسته قم موفق به کسب یک نشان طلا‏، یک مدال نقره و یک مدال برنز شدند و کسب این تعداد مدال توسط نمایندگان هیئت دو و میدانی قم نشان می‌دهد که ما در این رشته پرتوان و دارای ظرفیت قوی هستیم و در آینده نیز مدال‌های بیشتری کسب خواهیم کرد.

اسحاقی با اشاره به کیفیت بالای فنی رقابت‌های مرحله دوم لیگ دوومیدانی قهرمانی رده سنی امیدهای کشور بیان کرد: طبق برنامه‌ریزی صورت گرفته از سوی فدراسیون دو و میدانی کشورمان مرحله دوم و پایانی رقابت‌های لیگ دو و میدانی قهرمانی امیدهای کشور در تهران به انجام رسید.

وی یادآور شد: این دوره از رقابت‌ها به میزبانی مجموعه ورزشی آفتاب انقلاب تهران به انجام رسید و پرونده این مرحله با کسب یک مدال طلا توسط محمد سبب‌کار‏، یک نشان نقره و یک مدال برنز توسط علی جبار‌پور و حسین میرزایی برای هیئت دو و میدانی استان قم پایان یافت.

دبیر هیئت دو و میدانی استان قم بیان کرد: این مرحله از رقابت‌های لیگ دو و میدانی امیدهای کشور در حالی  با حضور 114 ورزشکار از استان‌های سراسر کشور در 24 ماده برگزار شد که مرحله نخست این مسابقات مرداد‌ماه سال جاری به میزبانی تهران به انجام رسیده بود.

وی عنوان کرد: در این مسابقات محمد سبب‌کار دو و میدانی کار شایسته و پرتوان قم با سابقه کسب عنوان نخست مرحله قبل رقابت‌ها، بار دیگر توانست زودتر از سایر مدعیان ماده 400 متر با مانع از خط پایان عبور کند و با ثبت رکورد 57 ثانیه و 16 صدم ثانیه جایگاه نخست این ماده را از آن خود کند.

اسحاقی خاطرنشان کرد: هادی اصغری دیگر نماینده شایسته دو و میدانی قم در ماده 400 متر با مانع بود که به عنوان پنجم بسنده کرد، ضمن اینکه علی جبارپور در ماده پرش با نیزه با عبور از مانع سه متر بعد از حسین فلاح به نایب قهرمانی این دوره از مسابقات دست پیدا کرد و صاحب مدال با ارزش نقره شد.

وی با بیان اینکه دو و میدانی قم به زودی یک ورزشکار نخبه در رشته پرش با نیزه به سطح اول دو و میدانی کشور معرفی خواهد کرد، افزود: حسین میرزایی نماینده استان قم در پرش با نیزه بود که با پرش سه متری خود توانست بر سکوی سوم این رقابت‌ها قرار بگیرد.

دبیر هیئت دو و میدانی استان قم با بیان اینکه تیم چهار در 100 متر امدادی قم در این رقابت‌ها بعد از تیم‌های هرمزگان، خوزستان و اصفهان به عنوان چهارمی رسید، اظهار کرد: تیم دو و میدانی قم با حمایت شرکت دانش‌بنیان کیمیا الوند در این دوره از رقابت‌ها به میدان رفت. / فارس

آدرس کوتاه :