جهش تولید | جمعه، ۲ آبان ۱۳۹۹

قیام 15 خرداد بر محور ولایت‌ شکل گرفت - خبر قم

 

 

خبر صداوسیمای قم

قیام 15 خرداد بر محور ولایت‌ شکل گرفت


جانشین نماینده ولی فقیه در سپاه گفت: قیام 15 خرداد بر محور ولایت‌ شکل گرفت، به همین دلیل قیام مشابهی با آن وجود ندارد و می‌تواند چراغ راه انقلاب‌های دیگر باشد.

جانشین نماینده ولی فقیه در سپاه:

حجت‌الاسلام والمسلمین عبدالله حاجی صادقی امروز در قم با اشاره به قیام 15 خرداد اظهار داشت: در تاریخ انقلاب اسلامی روزهای فراوانی داشتیم، ولی امام خمینی(ره) 15خرداد را برای همیشه یوم‌الله اعلام کردند.

وی خاطرنشان کرد: 15 خرداد روز تجلی قیام مردمی در دفاع از انقلاب اسلامی است؛ روزی بود که رکن سوم شکل‌گیری انقلاب یعنی حضور، مشارکت، مجاهدت و روحیه انقلابی شکل گرفت و به منصه ظهور رسید.

جانشین نماینده ولی‌فقیه در سپاه با بیان اینکه پیش از قیام 15 خرداد رهبری و اسلام بود، ولی قیام مردمی نبود، گفت: در تاریخ اسلام نداریم که مانند روز 15 خرداد مردم به صحنه بیایند و جان و مال خود را به میدان بیاورند.

وی خاطرنشان کرد: 15 خرداد روز تجلی حرکت مردمی بود که انقلاب امام را اقتدار بخشید و این روز بر همه روزهای انقلاب ترجیح دارد، به همین دلیل امام خمینی(ره) عنایت ویژه‌ای به 15 خرداد داشتند.

حاجی صادقی با اشاره به تفاوت قیام 15 خرداد با انقلاب‌های دیگر گفت: قیام 15 خرداد منشأ بسیاری از حرکت‌های دیگر شد، 15 خرداد تجلی ولایت‌محوری و قیام مردم بر محور ولایت بود، در قیام‌های دیگر ارکان انقلاب ما مانند اسلامیت و رهبری به قوت مشاهده نمی‌شود.

وی خاطرنشان کرد: 15 خرداد قیام بر محور ولایت‌محوری بود، به همین دلیل مشابهی ندارد و می‌تواند چراغ راه انقلاب‌های دیگر باشد، ولی هیچ قیامی را با 15 خرداد که با محوریت ولایت شکل گرفت، نمی‌توان مقایسه کرد.

جانشین نماینده ولی فقیه در سپاه با اشاره به پیروزی انقلاب با منشأ قیام 15 خرداد گفت: مردم در 15 خرداد به معنای واقعی در صحنه حاضر شدند، از آرمان‌ها و اصول دفاع کردند و تنها شعار دینی ندادند.

وی یادآور شد: نسل گذشته قیام 15 خرداد را آفریدند و این انقلاب به پیروزی رسید، نسل‌های بعدی قیام را به سرمنزل رساندند، در دفاع مقدس قیام 15 خرداد و روحیه جهادی ما را به پیروزی رساند، بنابراین نباید بگذاریم روحیه انقلابی، جهادی و حرکت انقلاب کمرنگ شود.

حاجی‌صادقی عنوان کرد: انقلاب دارای حرکت مستمر پیش‌رونده است، به این دلیل روحیه جهادی و انقلابی باید در کشور داشته باشیم.

آدرس کوتاه :