رونق تولید ملی | دوشنبه، ۵ اسفند ۱۳۹۸

قیمت‌گذاری دام ۱۷ استان کشور در قم انجام می‌شود - خبر قم

 

 

خبر صداوسیمای قم

قیمت‌گذاری دام ۱۷ استان کشور در قم انجام می‌شود


رئیس سازمان جهاد کشاورزی قم با بیان اینکه کشت پسته در قم رواج دارد و رتبه دوم را در کشور از لحاظ کیفیت داریم، گفت: قم در زمینه دامداری ‌توسعه زیادی دارد و ۱۷ استان دام خود را در قم قیمت گذاری می‌کنند.

رئیس ‌جهاد کشاورزی قم

محمدرضا طلایی پیش از ظهر امروز در گردهمایی مدیران اتحادیه‌های سراسری تعاونی کشاورزی و روستایی کشور که در سالن همایش‌های سازمان تبلیغات اسلامی قم برگزار شد، با اشاره به اینکه قم یک میلیون و 200 هزار نفر جمعیت دارد که تنها 5 درصد از آن در روستا زندگی می‌کنند، اظهار داشت: 15 هزار بهره بردار بخش کشاورزی در قم وجود دارد.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان قم با اشاره به وجود چالش آب در قم افزود: استان قم درصد کمی از اراضی کشور را داراست اما دارای عملکرد تولیدی خوب در زمینه محصولاتی مانند یونجه است.

وی با بیان اینکه کشت پسته در قم رواج دارد و رتبه دوم را در کشور از لحاظ کیفیت داریم، خاطر‌نشان کرد: ‌در زمینه دامداری قم توسعه زیادی دارد و 17 استان دام خود را در قم قیمت گذاری می‌کنند.

طلایی با اشاره به اینکه 4درصد گوشت، 2 درصد مرغ و 7 درصد تخم مرغ کشور در قم تولید می‌شود، تصریح کرد: با توجه به این ظرفیت‌ها 45 تعاونی و 4 اتحادیه در قم وجود دارد.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان قم با بیان اینکه در هر دوره جهاد کشاورزی از این تشکل‌ها حمایت کرده است، عنوان کرد: دیدگاه ما این گونه ‌است که خدمات سازمان به تشکل و تعاونی‌ها واگذار شود، تشکل‌ها رونق خوبی در استان قم دارند و تشکل‌ها امروز در استان بازرگانی شده است و نهاده‌های بخش کشاورزی به صورت عمده تولید می‌شود.

طلایی خاطرنشان کرد: در دوره جدید وزارت جهاد کشاورزی دیدگاه جدیدی در تشکل‌ها مطرح شد و بر این اساس بود که تشکل‌ها بر اساس تخصص خود به تولید ورود پیدا کنند.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان قم با اشاره به اینکه مشکلات ما در بحث زنجیره تولید و مکانیزه شدن کارها در کشاورزی است و بازوی ما برای حل مشکلات تشکل‌ها هستند، بیان کرد: دیدگاه ما این است که بر اساس اهداف وزارت جهاد کشاورزی فعالیت کنیم.

وی افزود: تشکل‌ها در قم صاحب نظران بسیاری دارد و ایده‌های بسیاری در آن‌ها وجود دارد که می‌توانند با هزینه‌های پایین ادراه بسیاری از امور را به عهده بگیرند. باید از این ظرفیت‌ها استفاده کنیم و به رونق برسیم.

آدرس کوتاه :