جهش تولید | شنبه، ۱۰ آبان ۱۳۹۹

قیمت زمین شهرک‌های صنعتی کاهش یابد - خبر قم

 

 

خبر صداوسیمای قم

قیمت زمین شهرک‌های صنعتی کاهش یابد


رئیس خانه صنعت،معدن و تجارت استان قم گفت: قیمت زمین شهرک‌های صنعتی باید کاهش یابد در صورتی که اکنون در شهرک‌ها برای خرید زمین افزایش قیمت‌های متفاوتی را شاهد بوده‌ایم.

رئیس خانه صنعت قم:

 محمد فراهانی پنج‌شنبه‌شب در مراسم تجلیل از صنعتگران و معدنکاران نمونه استان قم با بیان اینکه در سال جاری بازدیدهای مشترکی توسط مسئولان استانی از واحدهای تولیدی انجام شده است، اظهار کرد: مشکلات این واحدهای در این بازدیدها مورد بررسی قرار گرفته است.

وی اضافه کرد: هرچند این واحدهای صنعتی و تولیدی استان قم عملکرد مناسبی در پرداخت عوارض و مالیات داشته‌اند اما پرداخت‌های مالیاتی محوریت مشکلات این واحدهاست.

رئیس خانه صنعت، معدن و تجارت استان قم با اشاره به اینکه تسهیلات بانکی مناسبی در اختیار صنعتگران قرار نگرفته است، تصریح کرد: 34 درصد سود بانکی برای صنعتگران در نظر گرفته می‌شود در صورتی که واحدهای صنعتی نمی‌توانند با چرخه صنعت و تولید این میزان سود را به بانک‌ها باز گردانند.

وی با تاکید بر اینکه استان قم ظرفیت تبدیل به یک استان صنعتی را داراست، خاطرنشان کرد: قیمت زمین شهرک‌های صنعتی باید کاهش یابد در صورتی که اکنون در شهرک‌ها برای خرید زمین افزایش قیمت‌های متفاوتی را شاهد بوده‌ایم.

فراهانی تاکید کرد: مصوبات مجلس شورای اسلامی برای رفع موانع تولید باید مورد توجه دستگاه‌های مختلف استانی قرار گیرد؛ برخی از انجمن‌های استانی قم مشکلات عدیده‌ای دارند که این مشکلات منجر به تعطیلی برخی از واحدهای صنعتی شده است در صورتی که امیدواریم با همکاری مسئولان ملی و استانی این مشکلات برطرف شود.

// فارس

آدرس کوتاه :