جهش تولید | یک‌شنبه، ۴ آبان ۱۳۹۹

لازمه تحقق شعار سال تعامل همه جانبه نهادهای متولی - صفحه اصلی

 

 

لازمه تحقق شعار سال تعامل همه جانبه نهادهای متولی

لازمه تحقق شعار سال تعامل همه جانبه نهادهای متولی


رئیس سازمان صنعت،معدن و تجارت استان در برنامه گفتگوی خبری گفت: برای رسیدن به تولید و اشتغال پایدار باید تمام نهادهای متولی در کنار هم و درتعامل با هم شعار سال، اقتصاد مقاومتی تولید و اشتغال را تحقق ببخشند.

 

ذاکری مهم ترین موانع و مشکلات تولید را مالیات،ارزش افزوده،سود بالای بانکی دانست و گفت:هزینه های تولید برای تولید کنندگان گران تمام می شود.

 

وی افزود: برای رونق تولید باید بوروکراسی اداری کم شود و تسهیلات بانکی به همه واحدهای تولیدی تزریق شود.

 

رئیس سازمان صنعت،معدن و تجارت تصریح کرد: باید صنایع غیرفعال و تعطیل را به چرخه تولید برگردانیم تا فضای رقابت با تولیدکنندگان خارجی فراهم شود.

 

وی با بیان این که استان قم،محور مواصلاتی 17 استان کشور است و زیرساخت های لازم را داراست گفت:در شهرک های صنعتی کارنامه درخشانی داریم و حضور سرمایه گذار خارجی در شهرک ها و تولید 110 هزار دستگاه خودرو  موید این امر است.

 

توکلی عضو هیئت علمی دانشگاه در ارتباط تلفنی با برنامه گفتگوی خبری عمده ترین مشکل تولید را غیرفعال بودن برخی واحد های تولیدی و حمایت نکردن از تولید داخلی دانست و گفت:اعطای تسهیلات با نرخ سود بالا تولید را با رکود مواجه کرده است.

 

وی افزود:طبق توافق با تولید کنندگان کشور ترکیه، فروشگاه های ترک با تعرفه پایین دراستان پا گرفت و این فضا باعث شد تولید کنندگان قمی نتوانند با ترکیه رقابت کنند.

 

این استاد اقتصاد تاکید کرد:اقتصاد مقاومتی باید از مدارس شروع شود تا تبدیل به گفتمان شود و در واقع مشابه همیار پلیس،باید همیار تولید ملی تربیت کنیم.

 

رئیس سازمان صنعت،معدن و تجارت در خصوص تعرفه های پایین گفت:واحدهای تولیدی مورد پایش قرار گرفته تا حداقل در تعرفه ها ،تولید کنندگان خارجی ورود پیدا نکنند و کالاهای غیرضروری وارد نشود.

 

ذاکری با توجه به قاچاق کالا افزود: بهترین ساز و کار حمایت از تولید داخلی و شناسنامه دار کردن انبارهاست و در گام دیگر به دستوررهبر معظم انقلاب امحای کالای قاچاق است.

 

وی عنوان کرد: سازمان صنعت،معدن و تجارت در اولین جلسه شورای معاونین سند چشم انداز برنامه ششم توسعه و افق 1404 بررسی  و مهم ترین چالش سال 96 را تولید و وضعیت نرخ ارز دانست که با تک نرخی شدن و استمرار این سیاست تورم کاهش و تجارت از رکود خارج می شود.

 

 

 

 


آدرس کوتاه :
رای شما
میانگین (2 آرا)
The average rating is 1.0 stars out of 5.