جهش تولید | جمعه، ۲ آبان ۱۳۹۹

لازمه ی دولت ایده آل شفاف سازی است - صفحه اصلی

 

 

لازمه ی دولت ایده آل شفاف سازی است

لازمه ی دولت ایده آل شفاف سازی است


یک عضو هیئت علمی دانشگاه و تحلیلگر سیاسی در برنامه ی گفتگوی خبری با اشاره به مراسم تحلیف ریاست جمهوری و آغاز دولت دوازدهم گفت:در نگاهی گذرا دولت پیشرو شرایط سختی را پشت سر گذاشته و بعد از دوازده سال مقاومت هسته ای و تعامل با دنیا برای برطرف کردن تحریم ها در عین حفظ دستاوردهای هسته ای وارد مذاکرات برجام شده است.

 

عظیمی شوشتری با بیان این که بعد از برجام،تحریم ها برطرف نشد افزود:مردم با برجام توقع رفع تحریم ها و حل مشکلات اقتصادی و ورود تکنولوژی را داشتند،اماوعده های رئیس جمهوری در دولت یازدهم و بعد از برجام و در حین مذاکرات به علت بدعهدی طرف مقابل عملی نشد.

 

وی عنوان کرد:الویت های کاری دولت دوازدهم را تنها در یک حوزه نمی توان متصور شد،به طور مثال یک سلسله الویت در حوزه ی سیاسی ، از جمله جلوگیری از اختلاف و دو دستگی حزبی به منظور انسجام ملی،پاسخگویی به مطالبات مردمی و حذف نکردن منتقدان مطرح می شود.

 

این عضو هیئت علمی دانشگاه با بیان این که به دولت مسئول نیازمندیم گفت:اگر دولت مرتکب تخلف شد به دنبال سرپوش گذاشتن بر روی تخلف نباشد.

 

عظیمی شوشتری با بیان این که دولت کارآمد شفافیت دارد در ادامه اضافه کرد:لازمه ی دولت ایده آل شفاف سازی است،فساد اداری رانت خواری انحراف از سیاست های کلان اصل 44از شفاف نبودن دولت ها سرچشمه می گیرد و در واقع نباید هیچ حجابی بین دولت و مردم باشد.

 

عظیمی شوشتری خاطرنشان کرد: قوه قضاییه،چشم نگران دولت است می تواند جلوی بسیاری از انحراف های دولت را بگیرد.

 

  این تحلیلگر سیاسی با توجه به این که دغدغه ی اصلی مردم اقتصاد است گفت:فقر دیوار به دیوار کفر است اگر معیشت مردم بهبود نیابد مشکلات فرهنگی زیادی در جامعه ایجاد و امنیت از بین می رود.

 

وی با توجه به این که رهبر انقلاب در شعار های سال به بحث اقتصاد توجه وِیژه ای داشته اند افزود:با وجود تحریم های ظالمانه، شعار اقتصاد مقاومتی،رونق تولید و اشتغال با حمایت از تولید ملی  تحقق پیدا می کند.

 

عظیمی شوشتری با بیان این که عرصه بین المللی عرصه ی رقابت است افزود:کشورهای قدرتمند و در راس آن آمریکا برای بهره مندی از مزایای بین المللی درپی آن است تا گوی سبقت را از هم بربایند و نظام سلطه گری خود را بر جهان حاکم کنند،از این رو ملت ها دو راهکار تسلیم و اضمحلال ، مقاومت و ایستادگی را در برابر ابرقدرت ها از خود نشان می دهند.


آدرس کوتاه :
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.