جهش تولید | جمعه، ۲ آبان ۱۳۹۹

لزوم استفاده از ظرفیت‌های مختلف برای عمران و آبادانی شهر قم - خبر قم

 

 

خبر صداوسیمای قم

لزوم استفاده از ظرفیت‌های مختلف برای عمران و آبادانی شهر قم


رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: باید از ظرفیت‌های مختلف برای عمران و آبادانی شهر قم استفاده کرده و زمینه‌های حضور سرمایه‌گذاران را فراهم کرد.

رئیس مجلس شورای اسلامی تاکید کرد

 علی لاریجانی عصر امروز در جلسه معارفه شهردار قم طی سخنانی اظهار کرد: خوشحالم که می‌بینم آقای سقاییان‌نژاد این مسئولیت را پذیرفتند و اقتضای شهر قم این است که مدیران توانمند داشته باشد.

رئیس مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه شورای شهر و شهردار قم وظیفه بسیار مهمی بر دوش دارد، گفت: باید نگاه به شهر قم نگاهی بین‌المللی باشد، چرا که قم پایگاهی برای عالم اسلام بوده و نوع نگاه به این شهر باید متفاوت باشد.

وی با بیان اینکه این نگاه باید از نظر طراحی و برنامه‌های درازمدت و همچنین نگاه کوتاه‌مدت مورد توجه قرار گیرد، ادامه داد: باید در مسیر خدمت به قم از افراد کارآزموده استفاده کنید که بتوانند طراحی بلندمدت برای قم داشته باشند.

لاریجانی با اشاره به اینکه قم از نظر شهری مهاجرپذیر بوده و در حال توسعه است، ادامه داد: باید استاندار، مدیران اجرایی و شهردار به این مقوله توجه داشته باشند که بتوانند از انبساط مستمر شهر جلوگیری کنیم، چرا که این وضعیت موجب می‌شود نتوانیم مشکلات را همیشه به اتمام برسانیم.

وی با اشاره به اینکه باید نسبت به مقوله توسعه فضای سبز در قم توجه لازم صورت گیرد، گفت: باید مقدار اندک فضای سبز موجود سامان یابد و نگذارید که برج‌ها جای فضاهای سبز را بگیرند.

رئیس مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه باید کمربند سبز شهر قم تکمیل شود، ادامه داد: برخی از مناطق شهر قم که در طول سال‌های گذشته به وجود آمده است از محرومیت‌هایی برخوردار است که از آن جمله می‌توان به منطقه نیروگاه و پردیسان اشاره کرد، در این مناطق زندگی شهری شکل گرفته، ولی آبادانی وجود ندارد.

وی با اشاره به اینکه باید در منطقه‌ای مانند نیروگاه نسبت به ایجاد امکانات مختلف توجه شود، اظهار کرد: مسئله مترو و منوریل از جمله پروژه‌هایی است که باید مورد توجه قرار گیرد، پروژه منوریل از ابتدا محل بحث بود، ولی به هر حال باید این پروژه به اتمام برسد و نیازمند یک یاعلی آخر است.

لاریجانی با اشاره به مشکلات مالی دولت گفت: باید برای تزریق منابع به پروژه مترو از بخش‌های مختلف بهره گرفت، در خصوص پرداخت بدهی هنگفت شهرداری باید با مدیریت مشکلات را حل کرده و این بدهی را پرداخت کرد.

وی با بیان اینکه باید برای آبادانی شهر قم خیز بلندی داشته باشیم، اظهار کرد: باید از ظرفیت‌های مختلف برای عمران و آبادانی شهر قم استفاده کرده و زمینه‌های حضور سرمایه‌گذاران را فراهم کرد.

رئیس مجلس شورای اسلامی ادامه داد: باید از  ظرفیت امنیت پایدار موجود استفاده کرد.

وی با اشاره به اینکه علما از فعالیت شهردار جدید حمایت خواهند کرد، اظهار داشت: ظرفیت‌های خوبی برای حمایت شهرداری مهیاست و ما نیز در هر کجا که لازم باشد، کمک کنیم.

// فارس

آدرس کوتاه :