جهش تولید | یک‌شنبه، ۹ آذر ۱۳۹۹

لزوم الگوسازی در ساخت برنامه‌های نشاط آفرین اسلامی - روابط عمومی

 

 


لزوم الگوسازی در ساخت برنامه‌های نشاط آفرین اسلامی


امام جمعه قم و رئیس جامعة المصطفی العالمیه،در دیدار از صدا و سیمای مرکز قم بر لزوم الگوسازی ساخت برنامه‌های نشاط آفرین همراه با معرفت اسلامی توسط این مرکز تاکید کرد.

امام جمعه قم و رئیس جامعة المصطفی العالمیه، در طلیعه دهه فجر در حاشیه بازدید از قسمت‌های مختلف صدا و سیمای مرکز قم، در جمع شورای مدیران این مرکز به سخنرانی پرداخت.

به گزارش روابط عمومی صدا و سیمای مرکز قم، آیت الله اعرافی در این دیدار ضمن تبریک فرا رسیدن ایام الله دهه فجر انقلاب اسلامی و سالروز ورود حضرت امام خمینی(ره) در 12 بهمن ماه سال 1357،  خاطرنشان ساخت: آنچه که پس از انقلاب شکوهمند اسلامی، در ایران و جهان رقم خورد، قابل وصف نیست.

وی با اشاره به وجود پروژه های خطرناکی که به منظور تطهیر رژیم شاهنشاهی و وارونه نشان دادن اوضاع کشور در قبل و پس از انقلاب اسلامی در دست اجرا هستند، ابراز داشت: بسیاری از جوانان امروز ما نمی توانند تحول بزرگی که در سطح جهانی، با طلوع خورشید شکوهمند انقلاب اسلامی، پدید آمده است را لمس نمایند و این وظیفه رسانه­ها و به ویژه صدا  و سیماست که در این باره اطلاع رسانی مناسب را داشته باشند.

امام جمعه قم، در بخش بعدی سخنان خود، به تبیین برخی از آسیب ­های سازمانی پرداخت و گفت: یک سازمان در زمان حیات خود با میکروب­ها و آسیب هایی مواجه است که اگر به صورت پیوسته از خود در برابر آنها مراقبت ننماید، بی شک به یک سازمان معیوب و بی استفاده مبدل خواهد شد.

آیت الله اعرافی، در بخش دیگری از سخنان خود، با اشاره به ویژگی­های منحصر به فرد شهر قم، یادآور شد: قم دارای هویتی ویژه است که مسئولیت­های خاصی را برای تمام دستگاه ­های فعال در آن ایجاد می نماید. ذات علمی و حوزوی قم، که هویت آن را از دیگر شهرهای کشور متمایز می‌نماید، مدیریت شهری و رسانه­ای متناسبی را می­طلبد.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی، ماهیت بین المللی قم را به واسطه وجود جامعة المصطفی در این شهر مورد توجه قرار دارد و ابراز داشت: طلاب شاغل به تحصیل و دانش آموختگان جامعة المصطفی به همراه خانواده هایشان، جمعیت حدود یکصد هزار غیرایرانی از بیش از 120 ملیت مختلف را شامل می شود که با کوله باری از توشه علمی و معنوی، به کشورهای خود بازمی گردند و این موضوع، هویت بین المللی نخبگانی را به شهر قم بخشیده است.

آیت الله اعرافی، قم را خاستگاه انقلاب اسلامی برشمرد و افزود: این مؤلفه ها که تشکیل دهنده هویت شهر قم هستند، باید در دستور کار نظام برنامه‌ریزی استان قرار گرفته و جامعه قم نیز با این اقتضائات آشنا گردند و معرفی این شاخص­ها، از وظایف مهم رسانه ها به ویژه صدا و سیما به شمار می‌آید.

رنیس جامعة المصطفی، رادیو معارف و بخش برون مرزی صدا و سیمای مرکز قم را مایه مباهات دانست و بر لزوم استفاده حداکثری از ظرفیت‌های قم برای تقویت و گسترش فعالیت­های این مجموعه­ها تاکید کرد.

گفتنی است، تاکید بر مدل سازی تولید برنامه‌های نشاط آفرین همراه با معرفت و متناسب با ارزش­های اسلامی و نیز پرداختن به آسیب­های اجتماعی موجود در استان قم، از دیگر توصیه های امام جمعه قم در جمع مدیران ارشد سازمان صدا و سیمای استان قم بود.

آیت الله اعرافی، در پایان، از آمادگی جامعة المصطفی برای افزایش تعامل و همکاری‌ مشترک با سازمان صدا و سیما در عرصه ­های مختلف به ویژه بخش برون مرزی خبر داد.

آدرس کوتاه :


پل های ارتباطی با صداوسیمای قم

روابط عمومی
تلفن گویا:162, تلفن:32925000
 
واحد سيما
پيامك:30000251
تلفن: 42-32939040
واحد صدا
پيامك:30000252
تلفن: -32925000
واحد خبر
تلفن:32910550
پیامک: 30000253
باشگاه خبرنگاران جوان
تلفن:32941201
واحد سايت
 info[at]qom.irib.ir
تلفن مركزی (تلفنخانه)
321600
02532939040-42
 
آدرس مرکز
قم- بلوار امین - صداوسیمای مرکزقم
کدپستی: 3716646384 صندوق پستی 313 و 879