جهش تولید | سه‌شنبه، ۷ بهمن ۱۳۹۹

لزوم فراهم شدن شرایط لازم برای جذب توریست در قم - خبر قم

 

 

خبر صداوسیمای قم

لزوم فراهم شدن شرایط لازم برای جذب توریست در قم


مدیرعامل سازمان پارک‌ها و فضای سبز شهرداری قم خواستار ایجاد مکان‌های توریستی برای جذب مسافرین داخلی و خارجی به قم شد.

مدیرعامل سا زمان پارک‌ها و فضای سبز شهرداری قم تاکید کرد

 

به نقل از روابط عمومی شهرداری قم، پیام جوادیان با اشاره به اینکه شهر قم به عنوان شاهراه مواصلاتی قرار گرفته و باید از این فرصت استفاده کرد گفت: قم در قسمتی قرار دارد که برای رفتن به دیگر شهرها مسافران از این شهر عبور می‌کنند و اگر مکان‌هایی در این شهر ایجاد شود می‌توان در جذب توریست موفق بود.

مدیرعامل سازمان پارک‌ها و فضای سبز شهرداری قم افزود: این شهر نباید فقط مکانی برای عبور گذری باشد و تنها مسافران چند ساعت را برای استراحت در آن بمانند بلکه می‌توان بهترین استفاده را از این موقعیت کرد در صورتی که زیرساخت‌های لازم برای جذب مسافر فراهم شود.

وی به دو ظرفیت قوی و معنوی در قم اشاره و خاطرنشان کرد: حرم مطهر و مسجد مقدس جمکران دو ظرفیتی هستند که موجب ورود مسافر و زائر می‌شوند و این یک موقعیت بسیار خاص در کشور است که امیدواریم با کمک شهروندان و مسئولان شهری ایده آل داشته باشیم و این فرصت را مغتنم بشماریم.

جوادیان از جانمایی و احداث باغ پرندگان در قم خبر داد و تصریح کرد: گروه مطالعاتی به دنبال این هستند تا بهترین نقطه را برای ایجاد باغ پرندگان پیدا کنند تا به جاذبه‌های توریستی اضافه شود و مسافران بهانه‌ای برای در قم ماندن داشته باشند.

مدیرعامل سازمان پارک‌ها و فضای سبز شهرداری قم افزایش پارک‌های شهری در قم ضروری دانست و عنوان کرد: اگر پارک‌ها ارتقاء بیابند و سورتمه‌ای که سازمان میادین در نظر دارد ایجاد شود تا حدودی به نقطه مطلوب نزدیک خواهیم شد.

این مسئول با بیان اینکه رویکرد ما در قم جذب توریست است اظهار کرد: در بحث ایجاد رستوران با فضاهای مناسب بسیار خوب کار شده و اگر در کنار آن مکان‌های توریستی هم ایجاد شود شاهد پویایی، پیشرفت و تحرک در اقتصاد شهر می‌شویم.

جوادیان بر اهمیت حفظ زیبایی شهر تاکید کرد و گفت: ساماندهی در وانت بارها، ساماندهی متکدیان و دیگر مسائل مهم به داشتن شهری ایده‌آل کمک می‌کند و هر کسی بخواهد از این شهر عبور کند به داخل قم می‌آید و این مسئله منجر به ایجاد ثروت می‌شود./ فارس

آدرس کوتاه :