رونق تولید ملی | دوشنبه، ۶ خرداد ۱۳۹۸

لزوم مشارکت دانشگاه‌ها برای رفع مشکلات استان قم - خبر قم

 

 

خبر صداوسیمای قم


رئیس واحد جهاد دانشگاهی استان قم با تأکید بر اینکه دانشگاه‌ها باید به سمت منسجم‌سازی حرکت‌های پژوهشی حرکت کنند، گفت: رفع برخی از مشکلات استانی وابسته به مشارکت دانشگاه‌ها برای تدوین طرح‌های جامع پژوهشی است.

رئیس جهاد دانشگاهی واحد استان قم تأکید کرد

محمدابراهیم فقیه‌زاده یکشنبه‌شب در نشست صمیمی سید مهدی صادقی استاندار قم با جمعی از روسای دانشگاه‌های استان که در تالار امام جواد(ع) استانداری برگزار شد، با اشاره به اینکه دانشگاه‌ها و رشته‌ها باید با یکدیگر مرتبط شوند، اظهار کرد: خشک شدن دریاچه قم و پیشروی کویر از بحران‌های استان قم است که نه فقط دانشگاه‌های فنی بلکه ظرفیت‌های مختلف علمی باید برای رفع این مشکلات وارد عرصه مشارکت شوند.

وی با تاکید بر اینکه دستگاه‌ها باید نیازهای پژوهشی خود را شناسایی و به دانشگاه‌ها ارائه کنند، اضافه کرد: طرح‌های مورد نیاز پژوهشی در کمیسیون مورد نظر بررسی و در نتیجه به کارگروه‌های مشخص فرستاده می‌شوند اما در پایان نتیجه کاربردی ندارند.

رئیس جهاد دانشگاهی واحد استان قم از ظرفیت‌های حوزه صنعت استان یاد کرد و گفت: دانشگاه‌ها می‌توانند برای پایان‌نامه‌های خود موضوع‌های پژوهشی مورد نیاز استان را مورد توجه قرار دهند اما فضای مورد نیاز برای ارائه طرح‌های پژوهشی در دانشگاه‌ها وجود ندارد.

وی با بیان اینکه تاکنون نتوانسته ایم از ظرفیت حوزه‌های علمیه در دانشگاه‌ها استفاده کنیم، عنوان کرد: وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی به عرصه طب اسلامی ورود پیدا کرده اما تاکنون نتوانسته استفاده‌های لازم را از این ظرفیت داشته باشد.

فقیه‌زاده با تأکید بر اینکه دانشگاه‌ها باید به سمت منسجم‌سازی حرکت‌های پژوهشی حرکت کنند، مطرح کرد: رفع برخی از مشکلات استانی وابسته به مشارکت دانشگاه‌ها برای تدوین طرح‌های جامع پژوهشی است.

آدرس کوتاه :