جهش تولید | یک‌شنبه، ۴ آبان ۱۳۹۹

لغو همه تحریم‌ها خواسته ملت ایران در مذاکرات است - خبر قم

 

 

خبر صداوسیمای قم

لغو همه تحریم‌ها خواسته ملت ایران در مذاکرات است


امام جمعه قم گفت: خواسته ملت ایران براساس سخنان مقام معظم رهبری لغو تمام تحریم‌های آمریکا، اتحادیه اروپا و سازمان ملل است. ملت ایران ایستاده است و ملت از صراحت لهجه تیم مذاکره کننده حمایت می‌کند.

آیت‌الله حسینی‌بوشهری؛

آیت‌الله سید‌هاشم حسینی‌بوشهری در خطبه‌های نماز جمعه که در شبستان امام خمینی (ره) حرم حضرت معصومه (س) برگزار شد، با اشاره به زندگی اجتماعی اظهار داشت: در یک زندگی اجتماعی انسان در برابر خدمتی که به کسی می‌کند، توقع دریافت خدمت دارد، البته این زندگی یک حداکثری هم دارد که آن رابطه اخوت است. در شکل کامل رابطه اجتماعی جامعه مثل پیکر واحدی خواهد بود که اگر کسی دچار مشکل شد، همه آن را مشکل خود می‌دانند و این تصور ما از یک جامعه دینی است.

وی تصریح کرد: در روایات آمده است مومنان در جامعه دینی مانند یک پیکر واحد هستند که اگر یک جزء دچار مشکل شد، دیگر اجزاء به کمک آن جزء می‌روند. هر چه درجه ایمان در جامعه ای قوی تر باشد، رابطه اخوت در آن جامعه قوی تر خواهد بود. اگر ما در معاشرت‌ها ادب معاشرت را حفظ کنیم، این دوستی‌ها باقی خواهد ماند.

امام جمعه قم تقوا را ضروری دانست و افزود: انسان باید از خداوند بترسد و تسلیم سخن حق بشود، انسان اگر دچار گناهی شد، باید به اشتباهات خود اعتراف و توبه کند، سپس به سراغ کارهای درست برود.

رئیس حوزه‌های علمیه سراسر کشور با اشاره به ماه رمضان گفت: باید در ماه رمضان به سراغ کارهایی همچون عبادت، صدقه و صلح رحم برویم. باید مردم همت کنند و در برنامه‌هایی که کمیته امداد برای رسیدگی به ایتام برگزار می‌کنند، شرکت کنند.

آیت الله حسینی بوشهری حضرت خدیجه (س) را بانوی بزرگ اسلام دانست و افزود: ایشان اولین بانویی بود که به اسلام ایمان آورد. حضرت خدیجه (س) زنی ثروتمند بود و تمام اموال خودش را به رسول خدا (ص) کرد تا ایشان به تبلیغ اسلام بپردازد. حضرت خدیجه (س) در تمام موقعیت‌ها در کنار رسول خدا (ص) ایستاد.

امام جمعه قم با اشاره به امام حسن (ع) بیان کرد: مهم‌ترین ویژگی امام دوم شیعیان خداترسی ایشان بود، از ویژگی‌های دیگر امام حسن (ع) کمک به ایتام و نیازمندان بود و ایشان سعی می‌کرد که آن‌ها را بی نیاز کند. از جمله سخنان امام حسن (ع) ین است که اگر به دنبال عزت هستید، از گناه چشم بپوشید که در آن صورت عزت و هیبت دارید.

رئیس حوزه‌های علمیه سراسر کشور هفتم تیر را سالگرد شهدای حزب جمهوری دانست و افزود: دشمن در این حادثه طراحی کرده بود تا بنیان نظام را از بین برد، اما کار آن‌ها نتیجه برعکس داد و این شهادت خونی جدید به پیکر جامعه تزریق کرد، روز قبل از آن به رهبر معظم انقلاب سوء قصد شده بود که امام خمینی (ره) در خصوص مقام معظم رهبری فرمودند که خداوند شما را برای این جامعه حفظ کند.

وی تصریح کرد: از اقدامات قوء قضائیه در مبارزه با مفاسد اقتصادی تشکر می‌کنم، اما باید پیشگیری درباره جرائم صورت بگیرد تا تعداد پرونده‌ها در دادگاه روز به روز بیشتر نشود. البته در این خصوص دولت هم باید به کمک قوء قضائیه بیاید.

آیت الله حسینی بوشهری با اشاره به مواد مخدر اظهار کرد: دشمن یا ترویج مواد مخدر به دنبال مبدل کردن جوانان جامعه به معتادان است. بیشتر جرائم و مسائل اجتماعی ریشه در مواد مخدر دارد و نیمی از زندانیان به سبب مواد مخدر می‌باشد.

امام جمعه قم سخنان اخیر رهبر معظم انقلاب را مهم دانست و افزود: ایشان در دیدار با کارگزاران نظام از تیم مذاکره کننده حمایت کردند تا آن‌ها بتوانند سخن ایران را به طرف مقابل بقبولانند. مقام معظم رهبری به مقاومت ملت ایران اشاره کردند که آن‌ها در برابر زیاده خواهی دشمنان بازهم مقاومت می‌کنند.

وی تصریح کرد: رهبر معظم انقلاب مساله هسته‌ای را مساله ملی کشور دانستند و هدف کشور را رسیدن به یک توافق عزتمندانه اعلام کردند. ایشان در این دیدار خطوط قرمز را تبیین کردند و با حمایت از تیم مذاکره کننده، آن‌ها را افرادی امانتدار دانستند.

رئیس حوزه‌های علمیه سراسر کشور با اشاره به سخنان مقام معظم رهبری خاطرنشان کرد: خواسته ملت ایران براساس سخنان مقام معظم رهبری لغو تمام تحریم‌های آمریکا، اتحادیه اروپا و سازمان ملل است. ملت ایران ایستاده است و ملت از صراحت لهجه تیم مذاکره کننده حمایت می‌کند.

آدرس کوتاه :