جهش تولید | شنبه، ۳ آبان ۱۳۹۹

لقمه حرام از جمله عوامل سقوط افراد است - خبر قم

 

 

خبر صداوسیمای قم

لقمه حرام از جمله عوامل سقوط افراد است


مدیر حوزه‌های علمیه گفت: لقمه حرام از دیگر مباحثی است که منجر به سقوط انسان‌ها خواهد شد.

مدیر حوزه‌های علمیه:

به نقل از مرکز خبر حوزه، آیت‌الله سید‌هاشم حسینی بوشهری در دیدار مدیران بنیاد شهید و امور ایثارگران استان قم اظهار کرد: بزرگان دین همیشه به ما هشدار داده‌اند که هیچ گاه دین را فدا و ابزاری برای رسیدن به دنیا قرار ندهیم.

وی با اشاره به سرنوشت زبیر در زمان نبی مکرم اسلام(ص) ادامه داد: افراد بسیاری در تاریخ بودند که به خاطر منافع دنیا، دین خود را از دست داده و از بالاترین درجات به پایین‌ترین سطوح جهنم رسیده‌اند.

مدیر حوزه‌های علمیه گفت: زبیر از بزرگ‌ترین مدافعان حضرت زهرا(س) و امام علی(ع) بوده و برای دفاع از حق امام در ولایت و خلافت در سخت‌ترین شرایط شمشیر کشید و جان خود را سپر ایشان کرد اما هنگامی که دنیا به او روی آورد و چهارمین فرد ثروتمند مدینه شد، تغییر کرد و در مقابل حضرت امیر(ع) قرار گرفت.

عضو خبرگان رهبری با اشاره به دسته‌های گوناگون دین داری مردم خاطرنشان کرد: عده‌ای از مردم از اهالی خاص ایمان و تقوا هستند اما در هنگام سقوط، به بدترین شکل ممکن سقوط خواهند کرد و ما باید مراقب باشیم تا جزو چنین دسته‌ای نباشیم که بسیار خطرناک است.

معاون جامعه مدرسین حوزه علمیه قم تصریح کرد: از جمله عوامل سقوط انسان، کبر و خود پسندی است که افراد دین دار بسیاری را طعمه خود کرده و آنان را به پایین‌ترین سطوح رسانده است؛ همچنین هوا و هوس‌های دنیایی از دیگر عواملی است که موجب سقوط انسان‌ها در چاه ویل می‌شود چرا که چیزی از انسانیت انسان باقی نمی‌گذارد.

آیت‌الله حسینی بوشهری یادآور شد: لقمه حرام از دیگر مباحثی است که منجر به سقوط انسان‌ها خواهد شد.

مدیر حوزه‌های علمیه با اشاره به ویژگی‌های بنده خالص خدا بیان کرد: رفع مشکلات و گرفتاری‌های مردم، یکی از شاخصه‌های بنده‌های خالص خداست که با این حرکت، در دل احساس شادمانی کرده و بنا بر فرموده بزرگان، این خوشحالی قلب، نسیمی از نسیم‌های بهشت است که در دل انسان می‌وزد.

عضو خبرگان رهبری ادامه داد: صابرین، اجتناب کنندگان از گناه، توبه کنندگان و فروبرندگان خشم از دسته‌های دیگر بندگان خالص خدا هستند.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به توفیق جمهوری اسلامی در حوزه بین‌المللی بیان کرد: امروز دشمنان ما معترفند که با جنگ حریف ایران اسلامی نیستند و باید با مذاکرات به این توافق می‌رسیدیم تمام این دستاوردها مرهون فداکاری و از جان گذشتگی جوانان ما در جبهه‌های حق علیه باطل است و کسی نباید به خود مغرور شود.

امام جمعه قم بیان کرد: شرایط امروز کشور بسیار خاص است و هر کدام از ما می‌توانیم در مسئولیت‌هایی که داریم تصویری از مدینه فاضله رسم کنیم و در این راه، کارکنان بنیاد شهید می‌توانند الگوی خوبی در ارتباط با مراجعین و مردم باشند.

آیت‌الله حسینی بوشهری گفت: مسئولیت کار در بنیاد شهید بسیار سنگین است و همه باید امانتدار آن باشند. / فارس

آدرس کوتاه :