جهش تولید | چهارشنبه، ۱۴ خرداد ۱۳۹۹

ماهان تندیس و خطر از دست دادن ستاره‌ها - خبر قم

 

 

خبر صداوسیمای قم

ماهان تندیس و خطر از دست دادن ستاره‌ها


تیم فوتسال ماهان تندیس قم که هنوز در لیگ بر‌تر فوتسال ایران وضعیت مشخصی ندارد در معرض خطر از دست دادن ستاره‌ها قرار دارد

پس از یک فصل ناموفق؛

پس از اعلام انصراف از حضور در لیگ بر‌تر فوتسال توسط امیر جلالی رئیس هیئت مدیره باشگاه ماهان تندیس، برخی از اهالی ورزش این عمل را نوعی سیاست برای امتیاز گیری توسط جلالی می‌دانستند اما شواهد نشان می‌دهد انصراف ماهان جدی است.

ماهان تندیس که 2 سال در سطح اول فوتسال ایران تیمداری کرد و جز قهرمانی در تنها دوره برگزار شده جام حذفی و قهرمانی در لیگ بر‌تر امید، در لیگ بر‌تر موفقیت خاصی به دست نیاورد حالا در آستانه وداع با لیگ بر‌تر است.

اداره کل ورزش و جوانان استان قم نیز به عنوان مالک امتیاز حضور نماینده قم در لیگ بر‌تر فوتسال حالا به صورت خودکار، بار دیگر صاحب اختیار حضور قمی‌ها در لیگ بر‌تر است و امتیاز ماهان پس از اعلام انصراف جلالی به ساختمان بلوار امین بازگشته است.

دغدغه جدید این روزهای اداره کل ورزش و جوانان، تعیین تکلیف حضور ماهان تندیس در فصل جدید لیگ بر‌تر است اما به نظر می‌رسد باید به تدریج برای فراموشی و حذف نام ماهان تندیس از اخبار فوتسالی قم آماده شویم.

در این بین ماهان تندیس یا هر نام دیگری که روی نماینده قم در لیگ بر‌تر فوتسال بگذاریم با خطر از دست دادن ستاره‌ها مواجه است و باید هر چه سریع‌تر وضعیت آینده خود را مشخص کند.

ابوالقاسم عروجی یکی از دو مهره تعیین کننده ماهان تندیس خیلی زود و پس از پایان فصل اخیر لیگ بر‌تر، تصمیمش را گرفت و راهی تاسیسات دریایی شد تا با تیم تحت هدایت وحید شمسایی همکاری کند.

علیرضا وفایی، بازیکن مورد علاقه قمی‌ها اما با ماهان تندیس قرارداد داخلی بست تا در آستانه تمدید قرارداد با ماهان قرار گیرد اما انصراف جلالی از تیمداری سبب شد وضعیت این ستاره مورد ابهام قرار گیرد.

بازیکن ملی پوش قمی‌ها پس از وضعیت نابسامان ادامه حضور ماهان تندیس، خواستار رضایت نامه خود شده و بدیهی است در هر تیمی غیر از ماهان تندیس یا تیمی قمی، دستمزد بهتری می‌گیرد و بعید است وفایی به این سادگی‌ها مجاب به ادامه حضور در قم شود مگر اینکه تکلیف تیمداری نماینده قم توسط اداره کل ورزش و جوانان روشن شود.

بقیه بازیکنان ماهان تندیس نیز وضعیتی مبهم دارند و نمی‌دانند برای حضور در تیم‌های دیگر اقدام کنند یا اینکه منتظر بمانند تا به تیم جدید تشکیل شده لیگ برتری قم ملحق شوند.

چند بازیکن موثر ماهان تندیس نظیر مسعود ایازی، مسلم اولاد قباد یا مهدی زاهدی بازیکنانی هستند که می‌توانند در سایر تیم‌های لیگ برتری مهره‌های موثری باشند و اگر نماینده فوتسال قم پس از عروجی و احتمالا علیرضا وفایی، این بازیکنان را هم از دست بدهد ممکن است با مشکلاتی جدی مواجه شود.

آینده ماهان تندیس یا نماینده قم در لیگ بر‌تر فوتسال، با عنصر زمان نسبت مستقیم دارد و مسئولان ورزشی قم باید قدر زمان را برای تعیین تکلیف نماینده قم بدانند تا در اسرع وقت نسبت به تعیین کادر فنی، گزینش بازیکنان و جذب بازیکنان مورد نظر اقدام شود.

نگاهی به گذشته نشان می‌دهد نماینده فوتسال قم هر‌گاه که با آرامش، دوره تمرینی پیش فصل را پشت سر گذاشته فصل را بهتر آغاز کرده و زمینه را برای نتایج خوب فراهم کرده است و با توجه به جدایی مهره‌های اصلی نماینده فوتسال قم، ضرورت سرعت در مذاکرات و تصمیم نهایی اجتناب ناپذیر و روشن است.// گزارش از تسنیم

آدرس کوتاه :