جهش تولید | جمعه، ۲ آبان ۱۳۹۹

ماهتاب ویژه شام وفات حضرت معصومه - سیمای نور

 

 

معرفی برنامه های شبکه نور

ماهتاب ویژه شام وفات حضرت معصومه

ماهتاب ویژه شام وفات حضرت معصومه


Loading the player...

تهیه کننده: سعید مولوی نیا

دستیارتهیه: امید سیدی

تصویربرداران: آقای اصغری و رجبی

حضرت فاطمه معصومه «سلام الله علیها» در روز دهم ربيع الثانى و بنا بر قولى دوازدهم ربع الثانى سال ٢٠١ هجرى پيش از آن كه ديدگان مباركش به ديدار برادر روشن شود، در ديار غربت و با اندوه فراوان ديده از جهان فروبست و شيعيان را در ماتم خود به سوگ نشاند .مردم قم با تجليل فراوان پيكر پاكش را به سوى محل فعلى كه در آن روز بيرون شهر و به نام «باغ بابلان» معروف بود تشييع نمودند.

همين كه قبر مهيا شد دراين كه چه كسى بدن مطهر آن حضرت را داخل قبر قرار دهد دچار مشكل شدند، كه ناگاه دو تن سواره كه نقاب به صورت داشتند از جانب قبله پيدا شدند و به سرعت نزديك آمدند و پس از خواندن نماز يكى از آن دو وارد قبر شد و ديگرى جسد پاك و مطهر آن حضرت را برداشت و به دست او داد تا در دل خاك نهان سازد. 

آن دو نفر پس از پايان مراسم بدون آن كه با كسى سخن بگويند بر اسب هاى خود سوار و از محل دور شدند.بنا به گفته بعضي از علما به نظر مى رسد كه آن دو بزرگوار، دو حجت پروردگار: حضرت رضا (ع) و امام جواد (ع) باشند چرا كه معمولاً مراسم دفن بزرگان دين با حضور اوليا الهي انجام شده است. 

پس از دفن حضرت معصومه(س) موسى بن خزرج سايبانى از بوريا بر فراز قبر شريفش قرار داد تا اين كه حضرت زينب فرزند امام جواد(ع) به سال ٢٥٦ هجرى قمرى اولين گنبد را بر فراز قبر شريف عمه بزرگوارش بنا كرد و بدين سان تربت پاك آن بانوى بزرگوار اسلام قبله گاه قلوب ارادتمندان به اهلبيت (ع). و دارالشفاي دلسوختگان عاشق ولايت وامامت شد.

در روز وفات این بانوی بزرگوار ویژه برنامه ماهتاب از حرم این بانوی آسمانی به صورت زنده و مستقیم پخش شد که شامل صحبت های کارشناسی و مداحی مداح اهل بیت آقای شالبافان شد.

سال تولید: 1395
آدرس کوتاه :
رای شما
میانگین (2 آرا)
The average rating is 3.0 stars out of 5.