جهش تولید | جمعه، ۷ آذر ۱۳۹۹

ماه من سلام - رادیو قم

 

 

معرفی برنامه های رادیو قم

ماه من سلام

ماه من سلام


Loading the player...
شروع ماه مبارک رمضان، در حقيقت عيد بزرگى براى مسلمانان است و جا دارد که مومنين، ورود اين ماه را به هم تبريک بگويند و يکديگر را به استفاد‏ه‌ي هرچه بيشتر از اين ماه توصيه کنند. چون ماه ضيافت الهى است، در اين ماه فقط مومنين و کسانى که اهل ورود در اين ضيافتند، بر سر سفره‏‌ى پروردگار منان و کريم مي‏نشينند. اين، غيراز سفره‏‌ي عام کرم الهى است که همه‏‌ى انسانها، بلکه همه‏‌ى موجودات عالم از آن بهره‏‌مندند؛ اين، سفره‏‌ى خواص و ضيافت خاصان پروردگار است."مقام معظم رهبري

 
رمضان ماه روزه و ماه نهم از ماه هاي قمري بين شعبان و شوال است، رمضان در لغت به معناي تابش گرما و شدت تابش خورشيد است.
 
بعضي گفته اند: رمضان به معني سنگ گرم است كه از سنگ گرم، پاي روندگان مي سوزد و شايد ماخوذ از «رمض» باشد كه به معني سوختن است چون ماه صيام گناهان را مي سوزاند به اين خاطر، بدين اسم موسوم شده است؛ زيرا ماه رمضان موجب سوختگي و تكليف نفس است.
 
ماه مبارک رمضان در حقيقت يکي از نعمات بزرگ پروردگار بوده که به منظور شستشوي وجود مان از گناهان به ما اعطاء گرديده است، لذا به هر خواهر و برادر با درک ماست تا از اين لحظات گرانبها و از اين شانس طلايي به منظور محو نمودن اشتباهات، خطاها و گناهاني که از ما سر زده است استفاده نمايد ، و با باز گشت اين ماه مبارک و پر فيض همزمان با آنکه از فوايد طبي آن برخوردار مي‌شويم، از فوايد دنيوي و اخروي آن نيز مستفيد گرديم. اينک در اين مجموعه به اميد آنکه گامي را در جهت پخش و گسترش احکام ديني خويش برداشته باشيم تعدادي از احاديث گرانمايه، حضرت رسول الله (ص) را جمع آوري نموده‌ايم تا همه از آن بهره‌مند شده و ما را نيز شامل دعاهاي شبانه روزي خويش گردانند.
 
ماه مبارک رمضان ماه بندگان خداست وماه مهماني خدا.
 
ويژه برنامه ماه من سلام هر شب از ساعت 19:15 به مدت 75 دقيقه بصورت زنده تهيه وپخش مي گردد.
 

بخشهاي متنوع گزارش از مهمانان ضيافت الهي، مبلغان، محافل قرآني، تفسير آيات قرآن، روزه وتندرستي، احکام روزه، آيين ها ومراسم، کلام نور، عطر اجابت ومسابقه تلفني به پويا شدن برنامه اهتمام دارد.

تاریخ تولید: 1395
  • تهیه کنندگان: آقایان باقریان، هاشمی
  • گویندگان: آقای نعمت اللهی و خانم احمدپور
  • گزارشگر: آقای خانی
  • نویسندگان: خانم ها ابراهیمی و عبداللهی
  • دستیاران: آقایان اشرفی، نوروززاده
آدرس کوتاه :
رای شما
میانگین (2 آرا)
The average rating is 5.0 stars out of 5.