جهش تولید | چهارشنبه، ۱۲ آذر ۱۳۹۹

مبادا با دست‌های باز تسلیم مستکبران شویم‌ /‌ تحریم‌ها همزمان با توافق باید لغو شوند / تشکر از نمایندگان مجلس ‌ - خبر قم

 

 

خبر صداوسیمای قم

مبادا با دست‌های باز تسلیم مستکبران شویم‌ /‌ تحریم‌ها همزمان با توافق باید لغو شوند / تشکر از نمایندگان مجلس ‌


امام جمعه قم گفت: شهدا به ما می‌گویند ما با دست‌های بسته در مقابل ستمگران و متجاوزان تسلیم نشدیم و مبادا شما با دست‌های باز تسلیم مستکبران شوید.

امام جمعه قم مطرح کرد

 آیت‌الله سید محمد سعیدی ظهر امروز در خطبه نخست نماز جمعه این هفته قم که در حرم حضرت معصومه(س) برگزار شد اظهار کرد: در آیه 14 سوره مبارکه «حجرات» می‌خوانیم که خداوند می‌فرماید هر کس مطیع من و رسول من باشد ثواب و اجر اعمالش از بین نمی‌رود؛ حقیقت آن است که ایمان دارای دو قسم ظاهری و باطنی است و اگر کسی از خدا و پیامبر اکرم(ص) اطاعت نکند فقط ایمان ظاهری دارد و اگر هم مانند منافقان، کار ثوابی انجام دهد فقط در همین دنیا پاداش می‌بیند و روز قیامت بی‌نصیب خواهد بود.

وی افزود: اطاعت از خدا و رسول نیز مانند ایمان دارای دو بعد ظاهری و باطنی است و جنبه باطنی آن دارای اقسامی است از جمله اینکه چون پیامبر، وحی الهی را برای انسان‌ها بازگو می‌کند اطاعت از او، اطاعت از خداوند محسوب می‌شود و جنبه دیگر هم در بعد ولایی و حکومتی است به این ترتیب که مسلمانان باید در امور اجرایی و کشورداری هم مطیع پیامبر باشند.

امام جمعه قم با بیان اینکه این نوع اطاعت از خدا و رسول او دارای برکاتی است گفت: از بین نرفتن ثواب اعمال و نیز محشور شدن با اولیا و انبیای الهی از جمله این برکات محسوب می‌شوند.

وی در خطبه دوم ماه رمضان را عیدی بزرگ برای مسلمانان و خوان نعمت و کرم الهی برای خواص و مومنان دانست و عنوان کرد: رمضان در حقیقت فصل دعاست هرچند در همه اوقات سال باید به درگاه الهی دعا و تضرع کنیم.

سعیدی با بیان اینکه دوری از قرآن و عمل نکردن به معارف ناب آن موجب بدبختی و گرفتاری‌های فراوان مسلمانان می‌شود گفت: خداوند نخواسته کفار بر مسلمانان تسلط یابند ولی امروز می‌بینیم سران برخی کشورهای اسلامی راه نفوذ کفار به ویژه صهیونیست‌ها را به سرزمین‌های خود باز گذاشته‌اند و اگر به قرآن عمل می‌کردند، این چنین نمی‌شد.

تولیت آستان مقدس فاطمه معصومه(س) خاطرنشان کرد: چند روز پیش شاهد تشییع پیکر مطهر شهدای غواص و گمنام دوران دفاع مقدس با حضور قدرشناسانه مردم بودیم، این تشییع عظیم آنقدر پیام داشت که تبدیل به یکی از اتفاقات مهمی انقلاب اسلامی ایران شد.

وی ادامه داد: رهبر معظم انقلاب حضور پرمضمون ملت مسئولیت‌پذیر ایران را ثروتی عظیم برای نظام جمهوری اسلامی توصیف کردند و فرمودند شهدا در لحظه نیاز، غبارها را زدودند؛ حضور حماسی مردم در تشییع پیکر پاک این شهدا دارای پیام‌های فراوانی است.

سعیدی نخستین پیام این حضور را خطاب به ملت و مسئولان دانست و افزود: شهدا به ما می‌گویند ما با دست‌های بسته در مقابل ستمگران و متجاوزان تسلیم نشدیم و مبادا شما با دست‌های باز تسلیم مستکبران شوید؛ دومین پیام هم آن است که در تشییع پیکر این شهدا، همه با کنار گذاشتن اختلاف سلایق حضور داشتند تا به جهانیان و به ویژه آمریکای جهانخوار و پیمان‌شکن بگویند ما بر سر ارزش‌های خویش، متحد و استوار و مقاوم ایستاده‌ایم و ذره‌ای از آرمان‌هایمان عدول نخواهیم کرد.

خطیب جمعه قم عنوان کرد: این حضور باشکوه به تیم مذاکره‌کننده کشورمان این پیام را داد که شما رزمندگان خطوط دیپلماسی ما هستید و مقاومت در برابر زیاده‌خواهی‌های ستمگران رمز پیروزی است بنابراین با قدرت و عزت از حق مسلم ملت سرافراز ایران دفاع کنید.

وی تصریح کرد: ملت ایران جنگ‌طلب نیستند ولی اگر کسی در اندیشه تجاوز به میهن اسلامی باشد با قدرت و قاطعیت تا عمق خاکش او را تعقیب خواهیم کرد.

سعیدی با بیان اینکه شهادت مظلومانه شهدای کربلای 4 به خاطر خیانتی بود که آمریکایی‌ها انجام دادند گفت: به همین دلیل شعار مرگ بر آمریکا در این تشییع باشکوه طنین‌انداز شد.

امام جمعه قم در بخش دیگری از سخنان خود به طرح الزام دولت به حفظ دستاوردهای هسته‌ای از سوی مجلس اشاره کرد و افزود: این طرح به خاطر حفظ خطوط قرمز تعیین شده از سوی رهبری و حمایت از دولت تنظیم شده و با رأی 92 درصدی نمایندگان به تصویب رسید و نشان می‌دهد نمایندگان ملت در حفظ منافع ملی یکصدا هستند؛ بر این اساس تحریم‌ها همزمان با توافق باید لغو شوند، آژانس انرژی اتمی تنها مجاز به نظارت‌های متعارف آن هم فقط از مراکز هسته‌ای است و دسترسی به اسناد ملی و مراکز نظامی ممنوع خواهد بود.

وی در خاتمه گفت: شنیده شده برخی شرکت‌ها و کارخانجات همزمان با ماه رمضان از کارگران می‌خواهند مانند روزهای عادی در زیر آفتاب کار کنند که این امر موجب گسترش روزه‌خواری خواهد شد، آیا بهتر نیست ساعات کاری در ایران هم مانند برخی کشورهای اسلامی از صبح زود تا ساعت 12 شود تا همگان موفق به روزه‌داری شوند؟

سعیدی با اشاره به تکرار حادثه برق‌گرفتگی در یکی از بوستان‌های قم خاطرنشان کرد: مردم از مسئولان می‌خواهند امنیت جانی در مکان‌های عمومی تامین شود؛ لازم است تمهیدات ایمنی را کاملا در نظر گرفت تا مردم بتوانند از خدمات شهرداری بهترین استفاده را ببرند.

// فارس

آدرس کوتاه :