جهش تولید | شنبه، ۳ آبان ۱۳۹۹

مبلغان و مفسران در منابر به نیازهای روز مردم پاسخ دهند - خبر قم

 

 

خبر صداوسیمای قم

مبلغان و مفسران در منابر به نیازهای روز مردم پاسخ دهند


دبیر شورای عالی حوزه‌های علمیه با اشاره به پیش رو بودن ماه مبارک رمضان، خطاب به مبلغان و مفسران قرآن کریم گفت: باید در تبلیغ دین به گونه‌ای سخن بگویید که به نیازهای روز مردم پاسخ لازم ارائه شود.

آیت الله مقتدایی؛

آیت‌الله مرتضی مقتدایی یکشنبه شب در نشست مفسران و اساتید برتر حوزه که در دارالقرآن علامه طباطبایی برگزار شد با اشاره به فرا رسیدن ماه مبارک رمضان بیان کرد: یکی از امتیازهای ماه مبارک رمضان این است که نفس‌های میهمانان این ماه نیز تسبیح خداوند است و حتی خواب روزه‌داران نیز عبادت به شمار می‌رود.

وی با اشاره به اینکه امیدواریم توفیق و لیاقت حضور در ضیافت‌الله را داشته باشیم بیان کرد: ماه مبارک رمضان، ماه نزول قرآن بر پیامبر گرامی اسلام(ص) و همچنین نزول دیگر کتب آسمانی است.

دبیر شورای عالی حوزه‌های علمیه با اشاره به اینکه قرآن کریم هدایت کننده انسان‌ها از ظلمت به نور است بیان کرد: قرآن کریم به قدری جامع است که موجب دگرگونی افراد می‌شود.

وی با بیان اینکه قرآن کریم به نیازهای بشر تا قیامت پاسخ داده است بیان کرد: اسلام، آخرین دین و قرآن کریم آخرین کتاب آسمانی است.

آیت‌الله مقتدایی با اشاره به اینکه جامعیت قرآن کریم به گونه‌ای است که همواره از علوم روز زمان خود جلوتر بوده است بیان کرد: برای اساتیدی که در ماه مبارک رمضان، توفیق فعالیت تبلیغی در مسیر تفسیر قرآن حاصل شده است لازم است این فرصت ارزشمند را ارج نهند.

وی خطاب به اساتید عالی تفسیر قرآن کریم اظهار کرد: نباید در برنامه‌های خود به تفسیر اکتفا کرد و باید احکام نیز برای مردم تبیین شود.

دبیر شورای عالی حوزه‌های علمیه با بیان اینکه باید در تبلیغ دین به گونه‌ای سخن بگویید که به نیازهای روز مردم پاسخ لازم ارائه شود یادآور شد: امیدواریم که این طرح در ارزیابی پایان ماه مبارک رمضان با موفقیت و اقبال مردم همراه شود.

وی در پایان نکاتی را نیز در خصوص نحوه برقراری ارتباط با مردم و محتوایی که باید در منابر ارائه شود متذکر شد.

آدرس کوتاه :